BM Alior Bank - Rynek Akcji

18.03.2019 09:48  Analizy spółek giełdowych
BM Alior Bank - Rynek Akcji Nowojorska giełda zakończyła tydzień zwyżkami. Przodował sektor IT po lepszych danych spółki Broadcom co pociągnęło resztę spółek z sektora. Spadała Tesla po zaprezentowaniu nowego modelu, który nie przypadł do gustu konsumentom.

Donald Trump w piątek zawetował decyzję Senatu i Izby Reprezentantów w sprawie anulowania stanu wyjątkowego. Według doniesień szczyt prezydentów USA i Chin nie odbędzie się pod koniec marca. Chiński parlament w piątek uchwalił nowe prawo o inwestycjach zagranicznych sprzyjające zagranicy, które wejdzie w życie w 2020 roku. Dodatkowo na Ogólnochińskim Zgromadzeniu Przedstawicieli Ludowych zadecydowano, że z początkiem kwietnia br. podatek Vat obniżony zostanie o 3 p.p. Spowoduje to wzrost oszczędności dla przedsiębiorstw, także tych notowanych na giełdzie, i tym samym można spodziewać się przyrostu wartości akcji.

Trzecie głosowanie nad umową wynegocjowaną przez T. May z UE odbędzie się we wtorek. Kolejne odrzucenie umowy może spowodować odłożenie Brexitu nawet do 2020 roku oraz wzięcie udziału w wyborach do Parlamentu Europejskiego reprezentantów z wysp.

Zobacz także: Czy analitycy dobrze typują? Spółka dnia BUDIMEX


W czwartek odbędzie się szczyt UE, na którym UK powinno podać propozycję długości odciągnięcia wyjścia oraz przyczynę takiego stanu rzeczy. Rynek oczekuje kolejnego odrzucenia umowy i wydłużenia terminu, ale padają głosy, że północnoirlandzka Demokratyczna Partii Unionistów prowadzi rozmowy z rządem w sprawie ewentualnego poparcia umowy T. May.

Polska giełda także zakończyła tydzień znacznymi wzrostami oraz dużymi obrotami ze względu na końcówkę marcowej serii kontraktów terminowych. Ponad 7 % wzrost zanotował Cyfrowy Polsat rekomendując co najmniej 0,93 zł dywidendy na akcję. Podobne zwyżki na akcjach CCC, które zakłada na 2019 dwucyfrowy wzrost sprzedaży i poprawę marży brutto na sprzedaży a w 2018 roku miało 223,5 mln zł zysku netto co było wynikiem gorszym niż poprzednio, ale przychody ze sprzedaży przyrosły w tym samym okresie o 20%. Skonsolidowany szacowany zysk EBITDA PKP Cargo w IV kw. '18 wzrósł o 20,5% do 205,4 mln zł. Od dzisiaj w WIG 20 notowane będą spółki Dino i Play za Eurocash i Energę. Swoje wyniki opublikuje dzisiaj Eurocash i Arctic.

Na rynek akcji powróciła wzmożona siła popytu na nowo dając szansę na osiągnięcie poziomu 61 670 z końca sierpnia ub.r. Linia MACD przebiła linię sygnału od dołu podtrzymując tym samym kupujących „na duchu” i sugerując kolejne wzrosty.

Zobacz także: Brytyjczycy chcą odłożenia Brexitu w czasie. Funt stabilizuje się


WIG w układzie dziennym

Wybrane wydarzenia w spółkach


EUROCASH

Publikacja jednostkowego oraz skonsolidowanego raportu za 2018 rok.

ABCDATA

NWZA ws. sprawie połączenia spółki ABC Data S.A. z siedzibą w Warszawie (spółka przejmująca) ze spółką SPV Sail sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (spółka przejmowana) oraz wyrażenia zgody na plan połączenia.

ABCDATA

Zakończenie zapisów na sprzedaż akcji po 1,44 zł za sztukę w wezwaniu ogłoszonym przez MCI Venture Projects spółka z ograniczoną odpowiedzialnością VI spółka komandytowo-akcyjna oraz Roseville Investments spółka z ograniczoną odpowiedzialnością.

ARCTIC

Publikacja jednostkowego oraz skonsolidowanego raportu za 2018 rok.

PCCROKITA

Publikacja jednostkowego oraz skonsolidowanego raportu za 2018 rok.

PROJPRZEM

Publikacja jednostkowego oraz skonsolidowanego raportu za 2018 rok.

TRANSPOL

NWZA ws. przyjęcia programu nabywania akcji własnych, utworzenia kapitału rezerwowego na potrzeby takiego programu oraz powołania członka RN.BM Alior Bank


Obejrzyj koniecznie materiały wideo od inwestorzy.tv:
 
Wiadomości z Rynku Nieruchomości, odcinek 7: Konrad Okła - REITy   Subiektywny Przegląd Giełdowy Sobiesława Kozłowskiego #40
 

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com


Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda