Cena emisyjna akcji Dekpol ustalona na 15 zł

12.12.2014 16:12  Analizy spółek giełdowych
Cena emisyjna akcji Dekpol ustalona na 15 zł W dniu 12 grudnia 2014 r., w związku z ofertą publiczną akcji Dekpol S.A. ustalono cenę emisyjną oferowanych akcji na poziomie 15 zł. W efekcie wartość oferty publicznej może wynieść 34,5 mln zł brutto.

W ramach prowadzonej oferty publicznej Dekpol S.A. oferuje 2.300.000 nowo emitowanych akcji serii B.  Cena emisyjna została ustalona na 15 zł za jedną akcję, przy wcześniej określonym maksymalnym poziomie wynoszącym 21 zł.

Uwzględniając ustaloną cenę emisyjną wartość całej oferty publicznej może sięgnąć ok. 34,5 mln zł brutto. Główny akcjonariusz Mariusz Tuchlin odstąpił od sprzedaży 650.000 akcji serii A.

„Aktualna sytuacja na rynku kapitałowym jest bardzo wymagająca. Inwestorzy, z którymi się spotykaliśmy, doceniali dobrą kondycję naszej firmy i duży potencjał do poprawy wyników. Zainteresowanie naszą ofertą było spore. Sentyment do rynku akcji, szczególnie do spółek z branży budowlanej, nie jest jednak satysfakcjonujący. Ze względu na potrzeby kapitałowe Spółki zdecydowaliśmy się na udzielenie wysokiego dyskonta. Realizacja celów emisyjnych przełoży się z pewnością na znaczący wzrost wartości przedsiębiorstwa. Wszystko wskazuje że uda nam się w najbliższym czasie zadebiutować na GPW, co jest dla nas niewątpliwie dużym sukcesem. Osobiście zdecydowałem się jednak odstąpić od sprzedaży w ramach oferty publicznej części z posiadanych akcji spółki” - podkreślił Mariusz Tuchlin, Prezes Dekpol S.A. 

Określono także liczbę akcji oferowanych w ramach poszczególnych transz. Dla inwestorów indywidualnych oferowanych jest aktualnie 412.500 akcji serii B, a dla inwestorów instytucjonalnych 1.887.500 akcji serii B. Zapisy w Transzy Inwestorów Indywidualnych były przyjmowane w dniach 9-11 grudnia br. W tym czasie prowadzona była również budowa księgi popytu. Zapisy w Transzy Inwestorów Instytucjonalnych będą prowadzone w dniach 15-16 grudnia br. Przydział akcji w obu transzach jest planowany na 17 grudnia br.

Dekpol planuje przeznaczyć środki pozyskane z emisji akcji serii B na rozwój  działalności operacyjnej w ramach wszystkich trzech głównych segmentów działalności: generalnego wykonawstwa, działalności deweloperskiej oraz produkcji osprzętu do maszyn budowlanych. „Z oferty publicznej pozyskamy mniej środków niż początkowo zakładaliśmy. Cele emisyjne zostały przedstawione według priorytetów co oznacza że część z nich może być finansowana z innych źródeł lub ewentualnie będą przesunięte w czasie” – dodał Mariusz Tuchlin.


Dekpol S.A.


Notowania GPW
  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com


Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda