Jesteś w: Strona główna » Giełda » Wiadomości giełdowe » Analizy spółek giełdowych

DM PKO - Echo [ECH PW] - Kupuj

19.05.2017 08:38  Analizy spółek giełdowych
Uniwersalny deweloper

Podnosimy rekomendację ze Sprzedaj do Kupuj dla akcji ECHO Investment z ceną docelową na poziomie 6,11 PLN w perspektywie 12 miesięcy. Po zmianie strategii spółka pozostanie deweloperem, który większość projektów komercyjnych będzie realizować w ramach współpracy z EPP i spółkami z grupy Griffin.

Sprzedaż projektów zapewni środki na realizację polityki dywidendowej, która powinna zagwarantować wypłaty na poziomie ponad 0,50 PLN na akcję w kolejnych kilku latach. Łącznie z dywidendą specjalną ze sprzedaży akcji EPP suma dywidend w ciągu najbliższych  czterech lat powinna przekroczyć 50% obecnej wartości Spółki.
 
ECHO zgodnie z nową strategią prowadzi wyłącznie działalność deweloperską. Spółka jest obecna we wszystkich segmentach rynku, co pozwala na osiąganie dodatkowych korzyści z realizacji dużych inwestycji zawierających zarówno projekty komercyjne jak i mieszkaniowe jak np.: Browary Warszawskie i Towarowa. Obecnie zdecydowana większość projektów dotyczących powierzchni komercyjnych realizowana jest w ramach umów ROFO lub we
współpracy z Echo Polska Properties i Griffin Premium.

Podmioty te działają w strukturze REIT i powinny być naturalnymi odbiorcami większości z projektów ECHO.
Spółka zaprezentowała politykę dywidendową, która zakłada wypłatę 0,50 PLN z zysku za 2017 r., oraz wypłaty do 70% skonsolidowanego zysku netto w kolejnych latach. W naszej opinii ze względu na zyski z rewaluacji dużych projektów centrów handlowych (Libero i Towarowa 22), a także zakładanej przez nas realizacji Galerii Młociny powinno to
zapewnić co najmniej utrzymanie nominalnego poziomu dywidendy w ciągu następnych 3
lat.

Zakładana sprzedaż projektów powinna zapewnić środki na wypłatę dywidend. Dodatkowa dywidenda w łącznej wysokości ponad 1 PLN na akcję możliwa jest po sprzedaży akcji EPP, na które lock-up kończy się w lipcu 2017r.

Więcej informacji w załączniku
 
DM PKO BP

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl nk.pl blip.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda