Ferratum: Pierwsza sesja giełdowa Pierwszej Oferty Publicznej FinTech na rynku Prime Standard Frankfurckiej Giełdy Papierów Wartościowych

09.02.2015 14:18  Analizy spółek giełdowych
Ferratum: Pierwsza sesja giełdowa Pierwszej Oferty Publicznej FinTech na rynku Prime Standard Frankfurckiej Giełdy Papierów Wartościowych Od 6 lutego 2015 r., Ferratum, międzynarodowy dostawca mobilnych pożyczek konsumenckich, jest spółką notowaną na rynku Prime Standard Frankfurckiej Giełdy Papierów Wartościowych.

Całkowite przychody brutto na poziomie 110,8 milionów euro, przy cenie akcji 17 euro za akcję, z czego 48,2 miliona euro stanowi zysk brutto Ferratum. Sesja giełdowa rozpoczęta ceną otwarcia 17,50 euro, (2,9% powyżej ceny emisji).

Helsinki/Berlin, 6 lutego 2015 – Ferratum Oyj (wraz ze swoją spółką zależną dalej zwaną "Grupa Ferratum" lub "Ferratum"), międzynarodowy dostawca mobilnych pożyczek konsumenckich z siedzibą w Helsinkach, zakończył z sukcesem swoją pierwszą ofertę publiczną pierwszym notowaniem  akcji. Od 6 lutego akcje Ferratum Oyj (ISIN: FI4000106299, WKN: A1W9NS) są notowane na Prime Standard rynku regulowanego Frankfurckiej Giełdy Papierów Wartościowych. Sesja giełdowa rozpoczęła się od ceny otwarcia 17,50 euro, a więc około 2,9% powyżej ceny emisji 17 EUR za akcję. Jorma Jokela, Prezes i założyciel Grupy Ferratum, uderzył w dzwon, otwierając sesję i świętował debiut na giełdzie we Frankfurcie w towarzystwie Dr. Clemens Krause, Prezesa Grupy Ferratum, Lea Liigus, Prezesa Ferratum Bank Ltd oraz zaproszonych gości.

“Jesteśmy bardzo zadowoleni z sukcesu, jakim okazało się wprowadzenie akcji Ferratum do obrotu. Udane zakończenie pierwszej oferty publicznej jest dla nas potwierdzeniem, że model biznesowy, jaki przyjęliśmy dla Ferratum, przemawia do inwestorów, którzy cenią sobie nasze wieloletnie doświadczenie w obszarze mobilnych usług bankowych oraz wierzą w potencjał wzrostu naszej firmy w przyszłości. Sektor bankowy jest obecnie na etapie zmian, co otwiera ogromne możliwości na rynku. Ferratum dzięki swojej dobrej pozycji ma  potencjał, aby stać się międzynarodowym bankiem mobilnym. Zakończona sukcesem pierwsza oferta publiczna to bardzo ważny krok dla Ferratum”, mówi Jorma Jokela, założyciel i Prezes Grupy Ferratum.

Ferratum ma zamiar wykorzystać zyski netto z pierwszej oferty publicznej do realizacji swojej strategii rozwoju. Poza rozwojem organicznym na 20 rynkach, na których Ferratum prowadzi obecnie działalność, firma skupia się na rozwoju swoich działań biznesowych na 30 nowych rynkach oraz na dywersyfikacji swojego portfela produktów. Co więcej, Ferratum planuje wzmocnienie swojej pozycji kapitałowej i rozpoczęcie w przyszłości działalności depozytowej.

Lea Liigus, Prezes Ferratum Bank Ltd: “Licencja bankowa UE to istotny czynnik wpływający na ekspansję  i dalszy rozwój biznesu. Pozwala nam na rozszerzenie działań na nowe rynki, na których posiadanie takiej licencji jest warunkiem do prowadzenia tego rodzaju działalności. Dlatego też, licencja bankowa UE pozwala nam na zaangażowanie w transakcje regulowane we wszystkich krajach członkowskich. Od rozpoczęcia działalności w marcu 2013 Bank zdołał płynnie zintegrować swoją licencję bankową w działalność Grupy.”

Dr Clemens Krause, Dyrektor Finansowy Grupy Ferratum dodaje: “Od momentu założenia przez Jorma Jokela w 2005 roku, Ferratum osiągnął bardzo duży sukces w swojej branży. W 2013 roku Ferratum wygenerował przychody w wysokości 58,2 miliona euro i zysk operacyjny (EBIT) na poziomie 7,3 miliona euro. W pierwszych jedenastu miesiącach 2014 roku przychody wyniosły już 63,5 miliona euro, a zysk operacyjny (EBIT) wyniósł 10,3 miliona euro. Mamy już 1 milion aktywnych i byłych klientów oraz 2,8 miliona użytkowników w naszej bazie danych. Jesteśmy pewni, że Ferratum osiągnął kluczowy etap swojego rozwoju, dokonując pierwszej oferty publicznej. To upewnia nas, że rok 2015 będzie udanym rokiem finansowym.”


Ferratum


  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com


Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda