Getin Holding S.A. - analiza techniczna

28.02.2014 17:12  Analizy spółek giełdowych
Getin Holding S.A. - analiza techniczna W okresie październik – grudzień 2013, na wykresie spółki GETIN Holding uformowała się dosyć wyrazista formacja trójkąta. Finalnie, przebicie dołem zwiastowało słabszy okres dla notowań. Tak też się stało. Dodatkowo czubek formacji ustanowił ważny, paroletni szczyt, przekraczając nieznacznie 4,50 PLN.

Po krótkim impulsie spadkowy, od stycznia 2014 rozpoczęło się rysowanie kolejnej formacji, jeżeli o takowej można mówić. Według teorii formacje występują w trendach. W wyżej opisanej sytuacji trend został zatrzymany. W każdym bądź razie, tworzy się konsolidacja ściśle definiująca wsparcie.

W dniu wczorajszym owe wsparcie, przy 3.90 PLN było testowane. Najprawdopodobniej w najbliższych dniach poziom ten zostanie zrównany z długoterminową średnią kroczącą, co wzmocni jego znaczenie. Spadek poniżej tego poziomu będzie niekorzystnym sygnałem technicznym.Z drugiej strony, porównując historyczne obroty, obydwie opisane konsolidacje nie cieszą się specjalnym zainteresowaniem inwestorów. Są wręcz poniżej średniej. Taka struktura charakterystyczna jest dla korekt. Stąd też można przyjąć założenie, że z punktu widzenia analizy technicznej słabość Getin Holdingu jest tylko tymczasowa.

Marek Pasierbski

kk

Notowania GETIN
  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com


Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda