Impexmetal zdecydował o przeglądzie opcji strategicznych

09.11.2018 15:15  Analizy spółek giełdowych
Impexmetal zdecydował o przeglądzie opcji strategicznych Impexmetal zdecydował o rozpoczęciu przeglądu potencjalnych opcji strategicznych i współpracy w przeglądzie opcji strategicznych Boryszewa, podała spółka.

"Zarząd Impexmetal S.A. informuje, że w dniu 9 listopada 2018 roku otrzymał informację od podmiotu dominującego Boryszew S.A. o przystąpieniu do przeglądu potencjalnych opcji strategicznych grupy kapitałowej Boryszew S.A. W związku z powyższym, zarząd Impexmetal S.A. podjął decyzję o współpracy w tym zakresie i o rozpoczęciu przeglądu potencjalnych opcji strategicznych wspierających dalszy rozwój działalności grupy kapitałowej Impexmetal S.A." - czytamy w komunikacie.

W ramach przeglądu opcji strategicznych zarząd zamierza dokonać oceny uwarunkowań rynkowych i form możliwej współpracy.

"Na obecnym etapie zarząd spółki będzie rozważał różne opcje strategiczne, w szczególności zarząd rozważy poszukiwanie inwestora, zawarcie aliansu strategicznego, zmianę struktury grupy lub dokonanie innej transakcji. Przegląd opcji strategicznych ma na celu wybór najkorzystniejszego sposobu realizacji długoterminowych celów biznesowych grupy" - czytamy dalej.

Boryszew poinformował dziś o rozpoczęciu przeglądu opcji strategicznych wspierających dalszy rozwój działalności grupy kapitałowej.

Wcześniej w tym tygodniu rada nadzorcza oraz zarząd Impexmetalu podjęły decyzję o wstrzymaniu realizacji strategii rozwoju na lata 2018-2026 w związku z zakończeniem analiz dotyczących poniesionych oraz przewidywanych nakładów na realizację strategii.

Głównym przedmiotem działalności Impexmetalu jest produkcja walcowanych aluminiowych wysoko przetworzonych wyrobów płaskich. Od czerwca 1997 roku akcje Impexmetalu są notowane na warszawskiej giełdzie, a od 2005 roku wchodzi w skład grupy kapitałowej Boryszew.ISBnews

 

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda