Grupa Azoty
PARTNER
SERWISU

Moonlit S.A. rozpoczyna zapisy w ofercie publicznej wartej do 2 mln zł

24.05.2018 12:36  Analizy spółek giełdowych
Moonlit S.A. rozpoczyna zapisy w ofercie publicznej wartej do 2 mln zł Moonlit S.A., czołowe polskie studio gier specjalizujące się w tworzeniu gier na zlecenie, opublikowało dokument ofertowy w związku z Pierwszą Ofertą Publiczną Akcji. Cena emisyjna została ustalona na poziomie 2 zł. Wartość całej oferty wynosi do 2,0 mln zł. Zapisy na akcje potrwają do 12 czerwca 2018 r. Zapisy będą przyjmowane za pośrednictwem Polskiego Domu Maklerskiego.

Moonlit S.A. to polski software house zamierzający rozwinąć swoją działalność pod kątem własnych produkcji i wydawnictwa gier oraz autorskich innowacyjnych technologii. Spółka dotychczas zrealizowała 16 gier na zlecenie. Specjaliści studia pracują również nad własną technologią oświetlenia dedykowaną do gier 2D - Angular Light - która została nagrodzona drugim miejscem w ogólnokrajowym konkursie GameINN. Istotnym akcjonariuszem spółki jest PlayWay.

W ramach Publicznej Oferty Akcji inwestorzy będą mogli kupić do 1 000 000 akcji nowej emisji serii D. Cena emisyjna, po której będą składane zapisy wynosi 2 zł. Wartość oferty wynosi 2,0 mln zł. Inwestorzy będą mogli składać zapisy do 12 czerwca. Do 14 czerwca br. planowany jest przydział oferowanych akcji.

Zamiarem Emitenta jest wprowadzenie akcji do obrotu na rynku NewConnect. Środki pozyskane w ramach emisji zostaną przeznaczone na rozwój działalności związanej z produkcją i wydawnictwem gier własnych.

- Obecnie jesteśmy jednym z największych w Polsce studiów produkującym gry na zlecenie podmiotów zewnętrznych. W swoim portfolio możemy pochwalić się projektami wykonanymi między innymi dla Bloober Team, Ultimate Games czy Slitherine/Matrix. Produkcja gier na zlecenie stanowi stabilne źródło przychodów, co jednak istotniejsze, pozwala zdobyć bezcenne doświadczenie. Opierając się na nim zamierzamy poszerzyć działalności firmy i rozpocząć produkcję własnych tytułów.

Taki model biznesowy zapewnia znacznie wyższą marże, co powinno bardzo pozytywnie wpłynąć na nasze przyszłe wyniki finansowe. Nasze produkcje będą dostosowane do aktualnych trendów i wymagań graczy, oraz przeznaczone na bardzo popularne, ale nie przesycone nisze. Strategię wydawniczą opieramy na doświadczeniach zdobytych podczas współpracy z naszym partnerem strategicznym - firmą PlayWay. Bardzo zależy nam również na tym, aby nowe produkcje Moonlit wyróżniały się na tle gier produkowanych przez konkurencję. W związku z tym chcemy opracowywać autorskie technologie, które będą wykorzystywane w naszych produkcjach. Nasza najnowsza technologia – Angular Light – zajęła 2. miejsce w prestiżowym, branżowym konkursie R&D GameINN, wyprzedzając notami takie studia jak CD Projekt oraz Techland. - powiedział Piotr Gardeła, Prezes Zarządu Moonlit S.A.

Spółka w dokumencie ofertowym opublikowała również wyniki finansowe za lata 2016-2017. Przychody ze sprzedaży w 2007 r. wyniosły 699 tys. zł i były aż o 68% wyższe niż rok wcześniej. Wynik EBITDA w zeszłym roku wyniósł 203 tys. zł, co oznacza dynamikę na poziomie 306% w porównaniu z 2016 rokiem. Największy wzrost został jednak odnotowany na zysku netto, który wyniósł 96 tys. zł w 2017 roku (dynamika na poziomie 356%). Spółka zamierza utrzymać wysokie dynamiki wzrostu wyników finansowych dzięki rozpoczęciu działalności w segmencie produkcji własnych.

„Według raportu „Global Games Market Report” autorstwa Newzoo, światowy rynek gier wideo ma urosnąć w ciągu najbliższych 3 lat o 28%. Zamierzamy wykorzystać ten wzrost w sposób maksymalny, rozwijając segment własnych produkcji oraz tworząc autorskie technologie.” - dodał prezes.

Oferującym akcje jest Polski Dom Maklerski S.A., który specjalizuje się w bezprospektowych ofertach publicznych akcji oraz obligacji. Zapisy na akcje może złożyć każdy inwestor.


Moonlit S.A.


  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda