Noble Securities: Amica Wronki S.A. - KUPUJ TP 222 PLN

13.09.2017 13:36  Analizy spółek giełdowych
Noble Securities: Amica Wronki S.A. - KUPUJ TP 222 PLN Pomimo nieco słabszego I półrocza 2017, oczekujemy poprawy wyników w H2/2017 oraz wzrostów w latach kolejnych (m.in. dzięki poprawie rentowności biznesu francuskiego i odbudowaniu wzrostów w Niemczech). Po spadku notowań o 25% od szczytów na jesieni 2016 r. Amica wyceniana jest z wysokim dyskontem, zarówno do krajowych midcapów przemysłowych jak i spółek zagranicznych z branży AGD.

Nie widzimy przesłanek do kontynuacji trendu spadkowego, a niwelowanie różnic w wycenie względem innych spółek z sektora będzie sprzyjać wzrostowi wyceny giełdowej. Wydajemy rekomendację KUPUJ z ceną docelową 222 zł.
Nowe motory wzrostu: Francja i Rosja .
 
Dywersyfikacji geograficzna sprzedaży i konsekwentne budowanie pozycji na nowych rynkach zachodnioeuropejskich zaczynają przynosić efekty. Przy spowolnieniu sprzedaży w Polsce i w Niemczech oraz niższych przychodach w UK (efekt słabego GBP), rolę silnika napędzającego sprzedaż przejęły rynek rosyjski oraz francuski. Mamy świadomośniestabilności popytu na rynku rosyjskim oraz liczymy się ze spadkiem (wysokich) udziałów w kraju, jednak oczekujemy odbudowania sprzedaży w Niemczech i powrotu wzrostów w UK już w II półroczu 2017r. Byłaby to dobra zapowiedź lepszych wyników w latach kolejnych, zgodnych z naszymi prognozami.
 
Więcej informacji w załączniku
 
Noble Securities

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda