Raport analityczny SII: ENEL-MED konsekwentnie realizuje cele inwestycyjne i zwiększa sprzedaż

10.12.2015 11:52  Analizy spółek giełdowych
Raport analityczny SII: ENEL-MED konsekwentnie realizuje cele inwestycyjne  i zwiększa sprzedaż Jeden z wiodących prywatnych operatorów usług medycznych w Polsce, jakim jest Centrum Medyczne ENEL-MED, z powodzeniem realizuje przyjętą strategię rozwoju na lata 2014-2016.

Od momentu publikacji pierwszego raportu analitycznego SII, tj. od października 2014 roku, Spółka otworzyła dwie nowe przychodnie wieloprofilowe (w Katowicach oraz we Wrocławiu), a także dwie placówki komercyjne – klinikę medycyny estetycznej (ESTELL) oraz klinikę medycyny sportowej (ENEL-SPORT). Zwiększona została także liczba gabinetów stomatologicznych Emitenta. Rozwój sieci placówek przekłada się na rosnące z okresu na okres przychody ze sprzedaży Spółki.

Po trzech pierwszych kwartałach 2015 roku wyniosły one 171,7 mln zł i były wyższe w odniesieniu do analogicznego okresu poprzedniego roku o 16,3 proc. (wyłączając z wyników finansowych dla celów porównawczych wpływ działalności 7 placówek diagnostycznych sprzedanych w czerwcu 2014 roku). Z drugiej strony trzeba mieć na uwadze, że potrzeba czasu, aby nowo uruchamiane placówki stały się rentowne i działały przy pełnym zakładanym potencjale. Choć realizacja planów inwestycyjnych przebiega stopniowo, w krótkim terminie może mieć negatywny wpływ na poziom rentowności Emitenta. Potwierdzeniem tego może być obniżenie marży EBITDA za trzy pierwsze kwartały 2015 roku do poziomu 6,49 proc. wobec 7,16 proc. rok wcześniej.

W najbliższym czasie uruchomiona ma zostać druga przychodnia wieloprofilowa w Katowicach, a także dwie kolejne w Warszawie. Planowane są także placówki w innych miastach Polski oraz rozbudowa już funkcjonującego oddziału w Łodzi.

Ponadto Centrum Medyczne ENEL-MED, jak zapowiadano już ponad rok temu, zamierza zrealizować inwestycję w obszarze ośrodków długoterminowej opieki dla osób starszych, choć w nieco innej formie niż początkowo ogłaszano. Obecne plany Spółki zakładają budowę sieci takich domów w okolicach dużych aglomeracji we współpracy z dwoma partnerami z branży budowlanej. Pierwszy krok ku temu stanowi zawarta w tym tygodniu umowa nabycia udziałów w firmie prowadzącej ośrodek opiekuńczo-rehabilitacyjny w Ksawerowie koło Łodzi.
Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych


  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com


Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda