TOTALMONEY.PL Sp. z o.o. z nowym inwestorem. Operację nabycia 50% udziałów spółki zrealizowała OPOKA Ventures

02.12.2015 15:59  Analizy spółek giełdowych
TOTALMONEY.PL Sp. z o.o. z nowym inwestorem. Operację nabycia 50% udziałów spółki zrealizowała OPOKA Ventures TOTALMONEY.PL Sp. z o.o., właściciel jednej z dwóch największych porównywarek finansowych na polskim rynku, pozyskał nowego udziałowca. OPOKA Ventures, wyodrębniony zespół OPOKA TFI, odpowiedzialny za pozyskiwanie inwestycji private equity, zrealizował inwestycję nabycia 50% udziałów spółki przez fundusz zarządzany przez OPOKA TFI.

TOTALMONEY.PL Sp. z o.o., właściciel jednej z czołowych porównywarek finansowych,  znajdujący się w bardzo dobrej kondycji finansowej i odnotowujący dynamiczne przyrosty sprzedaży, wyniku finansowego oraz EBITDA, pozyskał nowego inwestora. Dzięki temu spółka ma szansę w niedługim czasie zdobyć pozycję lidera tego rynku.

TOTALMONEY.PL to serwis umożliwiający porównywanie ponad 1500 produktów, m.in.: kredytów gotówkowych, hipotecznych, samochodowych, kont, lokat, ubezpieczeń, ofert firm sprzedających energię elektryczną, usług internetowych i płatnych telewizji. Co miesiąc odwiedza go ponad 300 tys. użytkowników. Spółka opracowuje i prezentuje oparte na własnej metodologii aktualne rankingi produktów finansowych. Obszerna baza porównywanych produktów finansowych umożliwia spółce pozyskiwanie ponad 250 000 leadów rocznie.

- Zmiana w strukturze udziałowców i pozyskanie inwestora, który rozumie nasz biznes i wspiera nas swoim doświadczeniem oraz wiedzą, umożliwią nam jeszcze szybsze reagowanie na dynamicznie zmieniające się trendy oraz wzmocnia pozycję naszej firmy na rynku finansowego e-commerce. W planach mamy między innymi mocniejsze zaangażowanie w rynek ubezpieczeń online czy rozwój porównywarek energii. W dalszym ciągu będziemy koncentrować się również na optymalizacji konwersji, jakości generowanych leadów i rentowności sprzedaży. – mówi Marcin Klukowski, Prezes Zarządu TOTALMONEY.PL.

Jednym z kluczowych obszarów działań spółki w najbliższym okresie będzie zwiększanie skali działania systemu partnerskiego TMefekt.pl oraz budowa i rozwój nowych usług e-commerce. W planach długoterminowych brane są również pod uwagę akwizycje podmiotów prowadzących komplementarne wobec TOTALMONEY.PL projekty w internecie. 

- TOTALMONEY.PL jest prężnie rozwijającą się spółką działającą w interesującej nas branży finansowego e-commerce. Posiada nowoczesny produkt i jasną strategię rozwoju. Właśnie te cechy zadecydowały o tym, że zaangażowaliśmy się w rozwój projektu. – mówi Tomasz Wołynko, Dyrektor Inwestycyjny OPOKA Ventures.


W chwili obecnej struktura udziałów w kapitale zakładowym TOTALMONEY.PL Sp. z o.o. wygląda następująco:

50% udziałów należy do spółki WAPTORE HOLDINGS LIMITED (spółka należąca do założycieli TOTALMONEY.pl),
50% należy do jednego z funduszy zarządzanych przez OPOKA TFI.
Dotychczasowym większościowym udziałowcem firmy była spółka Infor Biznes.TOTALMONEY.PL


  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com


Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda