Trigon DM: Medicalgorithmics - prognozy 1Q

24.04.2013 13:40  Analizy spółek giełdowych
Trigon DM: Medicalgorithmics - prognozy 1Q Oczekujemy, że Medicalgorithmics w I kwartale 2013 roku zanotuje ponad 40% wzrost sprzedaży r/r (kw./kw. wzrost przekroczy 10%). Wzrost wynikać będzie, podobnie jak w ostatnich okresach, przede wszystkim ze zwiększenia liczby obsługiwanych abonamentów w USA.

Średnia rentowność zysku na sprzedaży w poprzednim roku w spółce wyniosła około 66%. Ostrożnie zakładamy, że w I kwartale, z uwagi na koszty dynamicznego rozwoju i plany wejścia na kolejnych rynkach, może być ona nieco niższa. Przyjmujemy, że jest to 64%. Przy takiej marży spółka odnotować może nieco ponad 2 mln PLN zysku operacyjnego (+25% r/r i +6% kw./kw.).

Wyniki nadal wspierać będzie relatywnie wysokie saldo na działalności finansowej. Po przeprowadzonej w połowie 2012 roku emisji akcji, Medicalgorithmics dysponuje nadwyżkami finansowymi w wysokości około 70 mln PLN. W ostatnim kwartale 2012 roku spółka odnotowała ponad 1,1 mln PLN przychodu finansowego. Zakładamy, że obecnie saldo to będzie nieco niższe i wyniesie około 0,95 mln PLN.

W efekcie więc spodziewamy się zanotowania przez Medicalgorithmics zysku netto w wysokości około 2,4 mln PLN. Wynik ten będzie o 85% wyższy r/r i z uwagi na niższe saldo finansowe symbolicznie tylko niższy kw./kw.

W naszej ocenie wyniki na tym poziomie są dobre. Spółka systematycznie zwiększa skalę biznesu i poprawia realizowane dochody. W kolejnych kwartałach oczekujemy dalszego wzrostu wyniku operacyjnego. Przypominamy, że środki pieniężne będące w posiadaniu spółki docelowo zostaną przeznaczone na przejęcie podmiotów w segmencie cardiac safety; wówczas należy oczekiwać zmiany struktury jej wyników.Hanna Kędziora
Research Department
Trigon Dom Maklerski S.A.

kkNotowania MEDICALG
  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com


Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda