Mintos przekroczył 1,5 mld euro zainwestowanych środków oraz 100 tys. inwestorów

15.01.2019 13:04  Asset Management
Mintos przekroczył 1,5 mld euro zainwestowanych środków oraz 100 tys. inwestorów Łączna kwota środków zainwestowanych na Mintos, globalnej platformie do inwestowania w pożyczki, przekroczyła 1,5 mld euro, natomiast liczba zarejestrowanych inwestorów - 100 000, podała spółka. Liczba polskich inwestorów potroiła się w stosunku do 2017 roku i wyniosła na koniec 2018 roku blisko 6 300. W samym 2018 roku do platformy dołączyło ponad 4 300 polskich inwestorów.

Mintos planuje dalszy dynamiczny rozwój swojej działalności. W listopadzie 2018 roku spółka pozyskała 5 mln euro, dzięki którym udostępni swoim klientom międzynarodowe numery rachunków bankowych (IBAN) oraz karty debetowe. Mintos pracuje też nad aplikacją mobilną, która znacznie ułatwi korzystanie z tych nowych funkcjonalności. Pozyskane środki zostaną przeznaczone również na dalszy rozwój platformy, w tym na pozyskanie nowych użytkowników, dalszą ekspansję geograficzną oraz rozbudowę zespołu, podano.

"Mintos rozwija się bardzo dynamicznie i systematycznie realizuje postawione przed sobą cele. W 2018 roku zakładaliśmy, że przekroczymy 1 mld euro w zainwestowanych środkach, i zrealizowaliśmy ten cel do końca sierpnia. Kolejne 0,5 mld euro zostało zainwestowane na naszej platformie do grudnia, czyli w ciągu zaledwie 4 miesięcy. To olbrzymi skok w naszej działalności. W ślad za tym idzie też coraz większa liczba inwestorów, których mamy dziś ponad 100 000. Polska jest jednym z głównych krajów na naszej platformie i jednym z najdynamiczniej rozwijających się. Na koniec 2018 roku blisko 6 300 polskich inwestorów było zarejestrowanych na Mintosie, czyli ponad trzykrotnie więcej niż na koniec 2017 roku. Cieszy nas, że polscy inwestorzy zaufali naszej platformie" - powiedział współzałożyciel i dyrektor zarządzający Mintos Martins Sulte, cytowany w komunikacie.

Suma środków zainwestowanych przez polskich inwestorów przekroczyła 44,5 mln euro, natomiast średnia inwestycja to blisko 3 600 euro. Polacy najchętniej inwestują w pożyczki udzielane w PLN oraz EUR. Największą popularnością, pod względem zainwestowanych środków, cieszą się pożyczki krótkoterminowe, osobiste oraz samochodowe. Polacy doceniają również pożyczki biznesowe oraz faktoring, wskazano także.

"2019 rok będzie dla nas kolejnym rokiem dynamicznego rozwoju. W poprzednim roku wprowadziliśmy na naszą platformę szereg funkcjonalności istotnych dla inwestorów, takich jak strategie inwestycyjne dla rynku wtórnego czy też uwierzytelnianie dwupoziomowe. W tym roku chcemy dalej rozwijać naszą ofertę, czego pierwszym etapem będzie wprowadzenie kont IBAN, kart debetowych oraz aplikacji, która będzie tym zarządzać. Chcemy jak najbardziej dostosować naszą platformę do oczekiwań inwestorów i zwiększyć jej funkcjonalność. Będziemy też kontynuować rozwój zagraniczny Mintos" - dodał Sulte.

Mintos rozpoczął działalność w 2015 r. Posiada trzy biura na świecie: w Rydze (Łotwa), w Warszawie (Polska) oraz w Mexico City (Meksyk).

ISBnews

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com


Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

finanse_osobiste