Jesteś w: Strona główna » Finanse Osobiste » Banki


KNF wnioskuje o ogłoszenie upadłości jednego z banków

21.11.2015 14:44  Banki
KNF wnioskuje o ogłoszenie upadłości jednego z banków Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) zawiesiła działalność Spółdzielczego Banku Rzemiosła i Rolnictwa w Wołominie. Nadzór finansowy wystąpi w poniedziałek do właściwego sądu z wnioskiem o ogłoszenie upadłości tego banku spółdzielczego.

Według KNF, aktywa tego banku nie wystarczają na zaspokojenie jego zobowiązań. Ponieważ nie zgłosił się żaden bank gotowy przejąć aktywa Spółdzielczego Banku Rzemiosła i Rolnictwa w Wołominie, KNF musiał złożyć wniosek o jego upadłość. Ogłoszenie upadłości jest formalną przesłanką do uruchomienia wypłat środków gwarantowanych z Bankowego Funduszu Gwarancyjnego.

Zgodnie z ustawą, gwarantowane środki są wypłacane przez Fundusz w terminie 20 dni roboczych liczonych od dnia złożenia wniosku o ogłoszenie upadłości banku spółdzielczego. W całości gwarantowane są depozyty łącznie do równowartości w złotych 100 000 euro, niezależnie od liczby rachunków posiadanych przez deponenta w danym banku. W przypadku rachunku wspólnego każdemu ze współposiadaczy przysługuje odrębny limit środków gwarantowanych.

IAR

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

finanse_osobiste