Moody's podniósł ratingi depozytów Banku Millennium do Baa2/Prime-2

18.10.2018 16:21  Banki
Moody's podniósł ratingi depozytów Banku Millennium do Baa2/Prime-2 Moody's podniósł ratingi depozytów Banku Millennium do Baa2/Prime-2 z Baa3/Prime-3, podała agencja. 

"Jednocześnie podwyższono bazową ocenę kredytową banku (BCA) i skorygowano BCA do Baa1 z Ba2, a jego długoterminową ocenę ryzyka kontrahenta (CR Assessment) do Baa1(cr) z Baa2(cr), zaś długoterminowe ratingi ryzyka kontrahenta (CRR) do Baa1 z Baa2" - czytamy w komunikacie. 

Jednocześnie Moody's potwierdził krótkoterminową ocenę CR Assessment Prime-2(cr) banku i krótkoterminowe CRR Prime-2. Perspektywy dla ratingów depozytów długoterminowych pozostają pozytywne, podano także. 

Agencja podała, że zmiana ratingów Banku Millennium jest następstwem podwyższenia ratingów spółki dominującej  - Banco Comercial Portugues, które nastąpiło 16 października 2018 r. 

Bank Millennium jest ogólnopolskim, uniwersalnym bankiem, działającym pod tą marką od 2003 roku. W roku 1992 akcje banku (wówczas BIG SA) - jako pierwszej instytucji finansowej - zadebiutowały na GPW. Strategicznym akcjonariuszem Banku Millennium jest Banco Comercial Portugues (Millennium bcp) - największy komercyjny bank w Portugalii.


ISBNews  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

finanse_osobiste