Jesteś w: Strona główna » Finanse Osobiste » Banki


Platforma szansy dla bankowców

28.01.2017 17:14  Banki
Pracujesz w banku i sądzisz, że możesz czuć się bezpiecznie? Nic bardziej mylnego. Tylko w pierwszej połowie ubiegłego roku działające w Polsce banki zamknęły ponad 700 placówek. Zła wiadomość? Mam jeszcze gorszą – specjaliści przewidują, że digitalizacja usług bankowych spowoduje, że banki pozbędą się aż 90 procent pracowników zatrudnionych w centralach!

Szykuje się więc prawdziwe tsunami. Oczywiście, nie stanie się to w tym roku, następnym, a może nawet nie w ciągu najbliższych dziesięciu lat. Ale trend jest wyraźny i nic go nie zatrzyma – nowoczesne technologie informatyczne spowodują, że banki będą się pozbywały pracowników w zastraszającym tempie. Nowe systemy informatyczne, automatyzacja procesów i usług, w końcu sztuczna inteligencja spowodują, że pracownicy staną się po prostu zbędni. Może więc warto rozejrzeć się po rynku i wygodnie się na nim umościć już dzisiaj, gdy „tsunami” – a to będzie prawdziwe tsunami – ledwie się rozpędza. Także dlatego, że w najbliższych latach praca w banku stanie się nieznośnie nudna, pozbawiona wszelkich twórczych elementów. Lepiej więc już teraz zacząć wykorzystywać swoje, niezaprzeczalnie wyjątkowe umiejętności, do zdobycia odpowiedniej pozycji.

Rynek usług finansowych to, wbrew pozorom, nie tylko wielkie, korporacyjne banki. To cały szereg mniejszych i zupełnie małych firm, które nastawione są na obsługę zamożniejszych klientów. A tych cały czas w Polsce przybywa. Co równie istotne – przybywa wśród nich osób coraz bardziej świadomych, którzy chcą inwestować swoje pieniądze według „szytych na miarę” reguł. Oferta korporacyjnych banków w dziedzinie inwestycji jest dla nich coraz mniej interesująca, dlatego szukają dla siebie doradców mających dobry przegląd całego rynku. „Całego” to dziś oznacza globalnego rynku.

Złote kajdanki? Warto się z nich uwolnić


Rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej nie jest łatwe. Dla ludzi długo pracujących w korporacji jest to zadanie jeszcze trudniejsze, bo oznacza pożegnanie z wygodnym „opiekunem”, który płaci ZUS, często zapewnia opiekę medyczną, organizuje wyjazdy integracyjne, wysyła na szkolenia, a nierzadko wyposaża pracowników w samochód służbowy. „Złote kajdanki”, które jednak, po solidnej analizie, okazują się wcale nie takie złote. Oczywiście dla tych, którzy nie znajdują się na szczycie piramidy. Ale nawet jeśli wydaje ci się, że jesteś blisko tego szczytu, to zrób rachunek sumienia i zastanów się, czy ta praca rzeczywiście jest dla ciebie jeszcze jakimś wyzwaniem. Czy będzie nim za kilka lat? I zastanów się, czy nie masz szans zarabiać więcej – może nie od razu, ale w perspektywie kilkunastu miesięcy – pracując we własnej firmie. Bo że pracując samodzielnie, będziesz miał większe poczucie sensu i twórczego działania, to nie ulega najmniejszej wątpliwości.

Początki są trudne? Zawsze. Ale dzisiaj łatwiejsze niż kiedykolwiek. Na rynku pojawiła się bowiem bardzo interesująca oferta spółki F-Trust SA. To dystrybutor funduszy inwestycyjnych posiadający nadzwyczaj szeroką ofertę, który współpracuje ze wszystkimi najważniejszymi działającymi w Polsce towarzystwami funduszy inwestycyjnych (m.in. Skarbiec TFI, Union Investment TFI, Caspar TFI, KBC TFI, NN Investment Partners, Noble Funds, Opera TFI, Ipopema), ale także z globalnymi firmami zarządzania aktywami, w tym z BlackRock, Fidelity International, Franklin Templeton Investments, Schroders. W ofercie F-Trust jest ponad tysiąc funduszy inwestycyjnych, dzięki którym polscy klienci mogą zarabiać nie tylko na rodzimym rynku, ale również w Stanach Zjednoczonych, Europie Zachodniej, na rynkach azjatyckich, a nawet na Bliskim Wschodzie i w Afryce. Dzięki tej ofercie będziesz w stanie przygotować dla klientów swojej małej firmy ofertę inwestycyjną daleko lepszą niż oferują działające w naszym kraju banki.

Późną jesienią ubiegłego roku Krzysztof Jeske, prezes Zarządu F-Trust SA zapowiedział ekspansję swojej firmy i znaczące rozszerzenie sieci sprzedaży. „W tej chwili płacimy dobrze, ale postanowiliśmy zmienić naszą politykę i płacić zdecydowanie więcej. Stajemy się dużo bardziej agresywnym graczem, bo naszym celem jest przyciągnięcie do F-Trust najlepszych ludzi z rynku. Nie chcę mówić o konkretnych kwotach, to zawsze kwestia indywidualnych negocjacji, ale mogę zapewnić, że nasza oferta jest absolutnie topowa” – tłumaczył w Gazecie Giełdy „Parkiet” prezes F-Trust.

Wypełnianie stosu dokumentów? Zapomnij!


Rzecz nie tylko w pieniądzach, ale również w narzędziach, które poznańska spółka oddaje do dyspozycji współpracującym z nią firmom. Chodzi o Platformę Funduszy, dzięki której inwestowanie poprzez internet stało się bardzo wygodne i bezpieczne. Z Platformy korzystają klienci F-Trust SA, ale jest ona adresowana również do zewnętrznych dystrybutorów. Dla tych osób oraz małych firm współpracujących z F-Trust, Platforma stanowi przyjazne i wygodne narzędzie do sprzedaży funduszy, istotnie skracając i ułatwiając cały proces.

„Dzięki Platformie Funduszy jesteśmy bardzo atrakcyjni dla ludzi, którzy mają swój biznes i nie chcą się zajmować przyjmowaniem wszystkich zleceń, drukowaniem ogromnej ilości dokumentów, tłumaczeniem, przechodzeniem przez MiFID. Dzięki naszym narzędziom mogą oni kierować klientów bezpośrednio na naszą Platformę Funduszy, gdzie klient samodzielnie, łatwo, prosto i bezpiecznie, przechodzi cały ten proces, oczywiście łącznie z MiFID-em – tłumaczył niedawno w rozmowie z Gazetą Giełdy „Parkiet” prezes Krzysztof Jeske. – Dzięki Platformie uwalniamy naszych współpracowników od całego, dosłownie w 100 procentach, bardzo żmudnego i czasochłonnego procesu wypełniania papierowych dokumentów. W efekcie, zamiast ślęczeć nad górą papierów, mogą więcej czasu poświęcić na rozwój swojego biznesu. Każdy ze sprzedawców otrzymuje specjalny kod, dzięki któremu może weryfikować sprzedaż i rozliczać się z F-Trust”.

Platforma Funduszy to nie tylko portal transakcyjny. Jego użytkownicy znajdą tu także ogromną ilość treści edukacyjnych oraz możliwość stworzenia portfela treningowego bez konieczności inwestowania prawdziwych pieniędzy. Ponadto, na Platformie znajduje się siedem portfeli modelowych, dzięki czemu klienci mogą wybierać w zależności od zasobności swojego konta i apetytu na ryzyko.

Platforma Funduszy cały czas się rozwija. Od momentu uruchomienia w lutym 2016 roku, dodanych zostało ponad 150 nowych funkcjonalności i udogodnień. Wiele na życzenie korzystających z niej klientów oraz firm współpracujących z F-Trust SA. Najnowszym udogodnieniem na Platformie jest możliwość kupowania online bez opłat dystrybucyjnych IKE i IKZE zarządzanych przez Skarbiec TFI.

Zespół Obsługi zapewni ci wsparcie


„Platforma to bardzo ważne w naszym systemie sprzedaży narzędzie, coś w rodzaju ułatwiającego życie robota. Ale zarówno klienci, jak i nasi współpracownicy zawsze mają do dyspozycji również Biuro Obsługi Klienta. Absolutnie każdy klient i współpracownik F-Trust w razie potrzeby może do nas zadzwonić i zawsze otrzyma wsparcie telefoniczne związane zarówno z działaniem Platformy, jak również z samymi kwestiami dotyczącymi zakupu funduszu” – mówi Barbara Górna, kierownik Zespołu Obsługi Klienta.

Wielką zaletą Platformy Funduszy jest prostota jej obsługi. Do korzystania z pełnej funkcjonalności Platformy, czyli do założenia konta, wystarczy tylko adres email i hasło. Co więcej, dokonując transakcji współpracownik poznańskiej firmy może skorzystać z telefonicznego wsparcia pracowników spółki. Platforma jest też absolutnie bezpieczna – działa na dedykowanym serwerze, dostęp do niej możliwy jest za pośrednictwem bezpiecznego protokołu https, a logowanie oraz wszelkie transakcje dla klientów wymagają poza podaniem hasła także smskodu. Także wszystkie informacje znajdujące się na serwerze dotyczące transakcji oraz danych osobowych klientów są szyfrowane.

Wobec takich udogodnień warto chyba zastanowić się nad stworzeniem własnego biznesu, a nie czekać aż „tsunami” na rynku finansowym nabierze wigoru i zmiecie pracowników banków z powierzchni. Bo wtedy na zakładanie własnej firmy sprzedającej produkty oszczędnościowe może już być za późno…

Więcej informacji na http://www.dystrybucjafunduszy.pl/

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

   → Zobacz wszystkie

Najnowsze

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

finanse_osobiste