Jesteś w: Strona główna » Finanse Osobiste » Banki


Poznaj zalety bankowości elektronicznej

22.01.2016 11:32  Banki
Żyjemy w czasach, w których Internet odgrywa niezwykle ważną rolę. Życie codzienne większości z nas jest praktycznie uzależnione od dostępu do tego narzędzia – za jego pośrednictwem wykonujemy mnóstwo operacji, a niekiedy jest nam ono niezbędne do pracy.

Trudno zatem dziwić się temu, że firmy w wielu branżach powoli przestawiają się na świadczenie swoich usług właśnie przez Internet. Idealnym przykładem jest tutaj bankowość elektroniczna, która z roku na rok zdobywa coraz większą popularność wśród klientów.

Czym jest bankowość elektroniczna?

Na pierwszy rzut oka wydaje się, że bankowość elektroniczna to po prostu wykonywanie operacji bankowych za pośrednictwem Internetu. W pewnym sensie jest to prawda, ale jednocześnie pojęcie to jest znacznie szersze. Dzięki systemom opartym na Internecie, klienci otrzymują dostęp do swojego konta właściwie w każdym miejscu – czy to w domu, czy w podróży. Konta oferowane przez banki internetowe są zwykle bardziej rozbudowane i oferują swoim użytkownikom więcej ciekawych możliwości.

Ogromna wygoda w każdej sytuacji

Wspomniana już możliwość korzystania ze swojego konta w dowolnym miejscu jest tutaj bardzo ważna. Swoimi finansami można tu zarządzać za pomocą komputera jak i telefonu – wiele banków przygotowuje dla swoich klientów specjalne aplikacje do tego służące. Wykonanie prostego przelewu zajmuje tu zatem dosłownie kilka chwil, niezależnie od tego, gdzie akurat się znajdujemy. Na stronach banków można znaleźć na ten temat nieco więcej informacji, z którymi warto się zapoznać. Niektóre osoby korzystają z ofert banków elektronicznych przez wiele lat, i ani razu przez ten czas nie muszą składać wizyty w stacjonarnych siedzibach.

Płacenie telefonem jest coraz bardziej popularne

Coraz popularniejszym rozwiązaniem jest także płacenie telefonem w sklepach. Po zainstalowaniu odpowiedniej aplikacji nasz telefon będzie działał jak zwykła karta zbliżeniowa – trzeba jedynie przyłożyć go do terminalu, aby płatność została pobrana z naszego konta. Takie możliwości nie są jeszcze dostępne wszędzie, ale oferuje je już kilka najważniejszych banków w Polsce zajmujących się bankowością elektroniczną.

Samo założenie konta w bankowości elektronicznej jest znacznie wygodniejsze, niż zwykle. Nie trzeba tu składać osobistej wizyty w siedzibie banku – wszystko można załatwić przez Internet. Umowa którą musimy podpisać zostaje nam doręczona przez kuriera.

Dodatkowe możliwości

Prowadząc konto online można nie tylko wygodnie wykonywać wszelkie operacje bankowe, ale także znacznie sprawniej zarządzać swoimi finansami. Banki elektroniczne zapewniają łatwy dostęp do szeregu narzędzi pozwalających chociażby na oszczędzanie. Konta oszczędnościowe mogą być prowadzone równolegle ze zwykłymi rachunkami. Dzięki pomocy Internetu przelewanie pieniędzy z jednego rachunku na drugi trwa kilkanaście sekund.

Kwestie bezpieczeństwa

Wielu ludzi obawia się, czy bankowość elektroniczna będzie w stanie zapewnić im odpowiedni poziom bezpieczeństwa. Śmiało możemy powiedzieć, że taka forma jest znacznie bezpieczniejsza, niż standardowa. W wielu bankach wykonanie jakiejkolwiek operacji musi być poprzedzone wpisaniem hasła, które otrzymujemy smsem. Nawet jeśli ktoś uzyska dostęp do naszego konta, to bez telefonu nie będzie w stanie nic zrobić.

Wszystkie operacje w profesjonalnych bankach są bardzo dobrze zabezpieczone. Nie istnieje praktycznie żadne ryzyko tego, że ktokolwiek wykradnie nasze dane i uzyska dostęp do przechowywanych przez nas pieniędzy.
  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl nk.pl blip.pl twitter.com

Komentarze

   → Zobacz wszystkie

Najnowsze

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

finanse_osobiste