Rodzinne Oszczędności w Nest Banku z premią do 30%

08.11.2016 16:44  Banki
Choć konta oszczędnościowe to produkty znajdujące się w ofercie niemal każdego banku, nie można nie zgodzić się z tym, że na ogół nie wzbudzają dużych emocji. Nigdy nie są oprocentowane tak wysoko, jak lokaty, choć więc gwarantują pewne zyski, te ostatnie zazwyczaj nie zachwycają.

Teraz może się to jednak zmienić, sprawcą zmian okazuje się zaś Nest Bank stary-nowy gracz na rynku usług bankowych w Polsce oferujący konto oszczędnościowe z premią Nest Rodzinne Oszczędności.

Nest Bank narodził się 28 października 2016 roku zastępując dwie obecne na polskim rynku marki – Bank Smart oraz BIZ Bank należące do FM Banku PBP. Posiada gwarancje BFG i stawia na bankowość rodzinną promując rozwiązania tanie, łatwe w obsłudze i umożliwiające oszczędzanie, które nie musi wcale wiązać się z ogromnymi wyrzeczeniami.

Flagowym produktem Nest Banku jest Nest Konto – konto, którego założenie i prowadzenie ma, zgodnie z informacjami znajdującymi się w regulaminie, być bezwarunkowo bezpłatne. W przeciwieństwie do wielu innych rachunków bankowych, Nest Konto nie narzuca nam konieczności płacenia za wydanie i korzystanie z kraty płatniczej, bezpłatne są przy tym również przelewy krajowe, przelewy błyskawiczne do wysokości 5 tysięcy złotych, przelewy europejskie SEPA oraz korzystanie ze wszystkich bankomatów w Polsce.
Nest Rodzinne Oszczędności – co należy wiedzieć?


Nest Bank promuje się jako bank przyjazny rodzinie, konto Nest Rodzinne Oszczędności wydaje się być przy tym najlepszym dowodem na to, że nie mamy wcale do czynienia z deklaracją bez pokrycia, ale z rozwiązaniem, które potrafi zaskoczyć. W swoich założeniach produkt ten ma pomagać przede wszystkim tym osobom, które interesuje oszczędzanie regularne i długoterminowe. Takie oszczędzanie ma być też najbardziej premiowane.


Samo oprocentowanie rachunku jest tu zmienne i uzależnione od stopy WIBOR 3M – 0,5% z zastrzeżeniem zaokrąglenia do jednego miejsca po przecinku. Bezpłatne jest przy tym zarówno otwarcie, jak i prowadzenie konta. Ponieważ mamy do czynienia z kontem oszczędnościowym, musimy liczyć się z dość wysokimi opłatami dodatkowymi i tak przelewy wewnętrzne i zewnętrznej kosztują 5 PLN (choć pierwszy przelew w miesiącu jest darmowy), z opłatą 5 PLN należy też liczyć się w przypadku zlecenia stałego.
Oprocentowanie i premia - czy razem to się opłaca?


Zakładając konto Nest Rodzinne Oszczędności potencjalny klient musi podjąć kilka decyzji mających kluczowe znaczenie dla jego późniejszej premii. Po pierwsze – powinien określić, jaką kwotą będzie co miesiąc zasilał konto, po drugie zaś – jak długo zamierza to robić. Premia będzie też rosła wraz z liczną lat, jakie minęły od otwarcia konta oraz… wraz z liczbą posiadanych dzieci. Samo wyliczenie premii jest dość proste, zakłada bowiem pomnożenie wartości deklarowanych wpłat w danym roku przez tak zwany współczynnik premii opisany dokładnie tutaj.


Sama premia jest wypłacana już po zakończeniu każdego roku oszczędzania, trafia przy tym na konto Nest Rodzinne Oszczędzanie i również podlega oprocentowaniu. Co więcej, jeśli wypłacimy środki znajdujące się na koncie jeszcze przed zadeklarowanym okresem, wcale nie stracimy premii, które wcześniej udało się nam uzyskać.

Strona banku:

www.nestbank.pl

Opinie o Nest Banku:

bankowe-konta.info/konto/nest-bank/ • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com


Komentarze

   → Zobacz wszystkie

Najnowsze

 • Hmmm czy to nie zbyt piękne, żeby mogło być prawdziwe? Jakoś trudno mi w to uwierzyć. Pewnie na nowe środki.

  moneta   (13 lutego 2018 o 11:07)   Zgłoś spam
  Oceń komentarz:
  50%
 • Jeśli mi nie wierzysz to sam uruchom takie konto, na pewno będziesz z tego zadowolony.

  ~waldik   (8 stycznia 2018 o 01:17)   Zgłoś spam
  Oceń komentarz:
  50%

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

finanse_osobiste