mBanku utworzył rezerwę na tzw. małe TSUE w wys. 15,2 mln zł w III kw. 

31.10.2019 09:31  Banki
mBanku utworzył rezerwę na tzw. małe TSUE w wys. 15,2 mln zł w III kw.  Grupa mBanku utworzyła rezerwę na potencjalne koszty związane z wyrokiem Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej (TSUE) dot. zwrotu części prowizji kredytu w przypadku wcześniejszej przedterminowej spłaty (tzw. małe TSUE) wysokości 15,2 mln zł w III kw., podał bank. Bank jest w trakcie analizy faktycznych skutków wyroku TSUE dla prowadzonej działalności biznesowej i sytuacji finansowej. 

"W wyroku TSUE z dnia 11 września 2019 roku nie został wyjaśniony sposób rozliczenia całkowitego kosztu kredytu w przypadku wcześniejszej przedterminowej spłaty. Orzeczenie to wpłynie na przyszłe rozliczenia z klientami, którzy przedterminowo spłacą kredyty konsumenckie. Bank, podobnie jak inne podmioty sektora, jest w trakcie analizy faktycznych skutków wyroku TSUE dla prowadzonej działalności biznesowej i sytuacji finansowej" - napisano w raporcie. 

W III kwartale 2019 roku grupa utworzyła rezerwę na potencjalne koszty związane z tą sprawą w wysokości 15 200 tys. zł., dodano. 

mBank należy do czołówki uniwersalnych banków komercyjnych w Polsce. Strategicznym akcjonariuszem mBanku jest niemiecki Commerzbank. Bank jest notowany na GPW od 1992 roku.

Źródło: ISBnews

Obejrzyj koniecznie materiały wideo od inwestorzy.tv:
 
KRUK SA, Piotr Krupa - Prezes Zarządu, #330 ZE SPÓŁEK   Inwestorzy.TV z wizytą w Elektrowni Kozienice
 

Notowania mBank
  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com


finanse_osobiste