Jesteś w: Strona główna » Biznes

Łódzkie centra handlowe wzbogacają ofertę

11.08.2017 10:25  Biznes
Łódzkie centra handlowe wzbogacają ofertę Ostatni rok na łódzkim rynku centrów handlowych nie przyniósł nowych inwestycji. Priorytetem było uatrakcyjnienie oferty handlowo-usługowo-gastronomicznej w działających obiektach. Taki trend utrzyma się także w najbliższych latach – podsumowuje firma doradcza Colliers International. 
 
Mieszkańcy aglomeracji łódzkiej mają do dyspozycji blisko 1 200 sklepów w 16 centrach handlowych o łącznej powierzchni 555 tys. mkw. Nasycenie powierzchnią handlową wynosi 571 mkw./1 000 mieszkańców. Jedno centrum handlowe obsługuje zatem średnio 60 700 osób. 
 
Nowi najemcy
 
W ciągu dwóch najbliższych lat w mieście nie pojawi się żaden nowy obiekt, a przyszłe projekty znajdują się we wczesnej fazie planowania. Właściciele istniejących obiektów wciąż będą skupiać się na modernizacjach, rekomercjalizacjach i zmianach jakościowych. 
 
Największe zmiany zachodzą w centrum handlowym Port Łódź, gdzie realizowany jest etapami plan modernizacji (lata 2016-2019).

W centrum wyremontowano pasaże i strefę restauracyjną, stworzono nowe strefy relaksu i zabaw, a także zewnętrzne udogodnienia takie, jak stacja rowerów miejskich i siłownia „pod chmurką”. W planach pozostaje przygotowanie przestrzeni co-workingowej, nowych miejsc wypoczynku, zewnętrznych boisk oraz „psiego ogródka”. W centrum systematycznie pojawiają się nowi najemcy, zarówno wielkopowierzchniowi, jak Jysk czy Martes Sport, jak i mniejsi, tacy jak: Samsung, Medicine i Eurofirany. Zmienia się także oferta gastronomiczna Portu Łódź – swoje punkty otworzyły tu ostatnio restauracja Olimp i kawiarnia A. Blikle. 
 
Nowości wprowadzają także inne łódzkie centra handlowe. W Sukcesji otworzyła się pierwsza w mieście restauracja Vapiano, w Manufakturze swoje sklepy uruchomiły marki Origins, U.S. Polo Assn. i Hego’s, a do grona najemców w Pasażu Łódzkim dołączyli Jysk, Only i Monnari.
 
Nowy projekt, Tkalnia (12 tys. mkw.), pojawi się natomiast w Pabianicach. Postindustrialny budynek ma zostać przebudowany na potrzeby centrum handlowo-rozrywkowego do 2019 roku.
 
NCŁ przyciąga uwagę
 
Coraz większym zainteresowaniem inwestorów, deweloperów, najemców i mieszkańców cieszy się obszar Nowego Centrum Łodzi, gdzie realizowane są pierwsze inwestycje biurowe. Z uwagi na rozmach projektów rewitalizacyjnych, Łódź jest jednym z trzech kandydatów (obok Buenos Aires i Minneapolis) do organizacji Expo 2022, którego tematem przewodnim jest „Rewitalizacja jako warunek rozwoju aglomeracji na świecie”.
 
Colliers International Group Inc.
 
  
 

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes