Jesteś w: Strona główna » Biznes

MADKOM S.A. ma portfel zamówień na 2015 r. o wartości ponad 7 mln zł

27.04.2015 10:41  Biznes
MADKOM S.A. ma portfel zamówień na 2015 r. o wartości ponad 7 mln zł MADKOM S.A., Spółka notowana na rynku NewConnect od sierpnia 2012 r., zajmująca się produkcją systemów IT dla samorządów, poinformowała o zawarciu kolejnych umów, które spowodowały przekroczenie progu 20% wzrostu przychodów w tym roku w stosunku do 2014 r. Obecna wartość backlog’u zamówień Emitenta na 2015 r. wynosi ponad 7 mln zł netto.

Coroczne zwiększanie sprzedaży Spółki o przynajmniej 20% w ujęciu rdr. stanowi jeden z jej długoterminowych celów w przyjętej Strategii Rozwoju na lata 2015-2020. Dzięki pozyskaniu kolejnych kontraktów o wartości blisko 200 tys. zł MADKOM S.A. posiada obecnie największy w swojej historii portfel zleceń na bieżący rok, którego realizacja pozwoli na wypracowanie bardzo dobrych wyników finansowych. Dodatkowo, Zarząd Spółki spodziewa się dalszego pozyskiwania kontraktów na ten rok, gdyż w planach są projekty dla Klientów o wartości 1 mln zł.

„Takiego roku jeszcze w historii Spółki nie mieliśmy. Ciężka praca nad pozyskiwaniem Klientów w okresie ostatnich dwóch lat, jak widać, przyniosła oczekiwane efekty. Jednak to, co najbardziej cieszy, to fakt, iż nasz dział handlowy dalej pozyskuje zamówienia i już rozpoczął prace nad Klientami na kolejne lata. Bardzo ważne jest także to, że wraz ze wzrostem sprzedaży rosną wpływy stałe z tytułu umów asysty producenckiej. W tym roku wpływy te wzrosną o co najmniej 20 proc. Naszym celem długofalowym jest to, aby przychody z tytułu umów asysty producenckiej pokrywały Spółce 70 proc. jej wszystkich kosztów stałych. Stabilny i rekordowy backlog, a także zakończenie ubiegłego roku z zyskiem powinno być bardzo dobrą informacją dla naszych akcjonariuszy. Uważam, że rynek może wkrótce pozytywnie zdyskontować ostatnie komunikaty Spółki, co powinno pozwolić na wzrost naszej wyceny rynkowej.” - stwierdza Grzegorz Szczechowiak, Prezes Zarządu Spółki MADKOM S.A.

MADKOM S.A. zakończył 2014 r. wypracowaniem 64 tys. zł zysku netto przy przychodach sięgających poziomu blisko 6,5 mln zł. Rok wcześniej Spółka zanotowała sprzedaż na poziomie 5,04 mln zł oraz stratę netto wynoszącą 196 tys. zł.

MADKOM S.A. jest dostawcą i integratorem autorskiego oprogramowania do zarządzania dokumentami, informacją i procesami w administracji publicznej. Spółka posiada wieloletnie doświadczenie oraz doskonałą znajomość prawa regulującego funkcjonowanie urzędów administracji publicznej, co pozwala jej oferować  produkty w pełni zgodne z aktualnymi przepisami. Od sierpnia 2012 r. MADKOM S.A. jest notowany na rynku NewConnect.MADKOM S.A.

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

   → Zobacz wszystkie

Najnowsze

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes