Jesteś w: Strona główna » Biznes

MIR i GUS podpisały porozumienie o współpracy

22.10.2019 10:58  Biznes
MIR i GUS podpisały porozumienie o współpracy Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju (MIR) oraz Główny Urząd Statystyczny (GUS) podpisały porozumienie o współpracy. W ramach współpracy będą kontynuowane prace nad rozwijaniem bazy Strateg oraz dostarczaniem danych do badań kontrfaktycznych w ewaluacji, a także GUS będzie uczestniczył w procesie opiniowania projektów rozporządzeń unijnych dotyczących nowej perspektywy finansowej UE na lata 2021-2027.

"Dzięki współpracy Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju oraz Głównego Urzędu Statystycznego administracja jest dziś dobrze przygotowana do kształtowania i prowadzenia polityki rozwoju. Mamy coraz bogatsze zasoby danych, dzięki którym możemy sprawnie reagować na rosnące potrzeby informacyjne" - powiedział minister finansów, inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński, cytowany w komunikacie.

Dotychczasowy efektów współpracy ministerstwa z GUS było stworzenie bazy danych Strateg - systemu, gromadzącego i aktualizującego informacje o wskaźnikach kluczowych dla polityki rozwoju kraju i regionów.

"W 2019 roku rozpoczęła się trzecia edycja projektu współfinansowanego z POPT dotyczącego badań statystycznych polityki rozwoju w Polsce. Dotyczy on między innymi badań wskaźników z zakresu rewitalizacji, programów Dostępność Plus i Przemysł 4.0, statystyk inwestycji czy wydatków rozwojowych" - czytamy dalej.

Źródło: ISBnews

Obejrzyj koniecznie materiały wideo od inwestorzy.tv:
 
Bloober Team SA, Piotr Babieno - Prezes Zarządu, #326 ZE SPÓŁEK   startupy.tv| Konrad Okła, Realko24.com
 

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com


biznes