Jesteś w: Strona główna » Biznes

Ultimo częścią międzynarodowej grupy finansowej

01.07.2014 12:38  Biznes
Ultimo częścią międzynarodowej grupy finansowej Advent International, jeden z największych i najbardziej doświadczonych międzynarodowych funduszy private equity, oraz Janusz Tchórzewski, założyciel firmy ULTIMO i jej mniejszościowy właściciel, poinformowali o podpisaniu umowy sprzedaży spółki ULTIMO, wiodącej firmy rynku zarządzania wierzytelnościami, spółce B2Holding, norweskiej firmie z branży finansowej, obecnej na rynkach skandynawskich i bałtyckich.

Spółka ULTIMO stanie się tym samym integralną częścią międzynarodowej platformy obejmującej swoim zasięgiem obszar od krajów skandynawskich aż po Europę Środkowo-Wschodnią. Tym samym B2Holding zapewnia grupie ULTIMO dostęp do finansowania i know-how oraz otwiera drogi do nawiązywania nowych relacji biznesowych i rozwoju na rynkach Europy Środkowo-Wschodniej. Parametry transakcji, warunkowanej zatwierdzeniem przez odpowiednie organy nadzoru, nie zostały ujawnione.

Advent zainwestował w spółkę ULTIMO w październiku 2006 roku dostrzegając w niej potencjał do dalszego wzrostu, a także doceniając jej dogłębną znajomość polskiego rynku windykacyjnego i wysokiej jakości platformę operacyjną. Advent pomógł firmie zdobyć czołową pozycję na polskim rynku zakupu i windykacji wierzytelności, wspierając ją w wielu kluczowych obszarach. Spółka ULTIMO, w trakcie minionych lat, nawiązała kontakt z ponad    2 milionami osób zadłużonych, oferując im indywidualne rozwiązania problemu niespłaconych zobowiązań oraz odzyskała łącznie ponad 1,5 miliarda złotych należności. Dzisiaj ULTIMO jest silną finansowo i niezależną spółką gotową do dalszej ekspansji rynkowej, liderem na polskim rynku zakupów wierzytelności konsumenckich w roku 2013, przywiązującym dużą wagę do wysokich standardów współpracy z osobami zadłużonymi.              

W minionym roku spółka pozyskała największy w historii portfel przeterminowanych wierzytelności konsumenckich, co dodatkowo potwierdziło jej czołową pozycję na rynku.

Monika Morali-Efinowicz, Dyrektor Zarządzająca Advent International w Polsce, powiedziała:

„To doskonała transakcja dla wszystkich zaangażowanych w nią stron. Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyników jakie osiągnęła Grupa ULTIMO. Pod naszymi skrzydłami wartość wierzytelności, którymi spółka zarządza przekroczyła 10,5 miliarda złotych, co stanowi pięcioipółkrotny wzrost w stosunku do 2006 roku. Obecnie jest to czołowa firma z branży zarządzania wierzytelnościami, z silnym zespołem zarządzającym, o wielkim potencjale do dalszego dynamicznego rozwoju. Jak wiele naszych spółek portfelowych obecnie jest również gotowa do ekspansji międzynarodowej.

Christian Senne, Dyrektor w Advent International dodał: Szukaliśmy dla ULTIMO partnera, który w pełni wykorzysta potencjał spółki. Współpraca z założycielem i zarządem spółki była dla nas ogromną przyjemnością. Życzymy im oraz wszystkim pracownikom grupy ULTIMO samych sukcesów.”

Anna Gawęska, Prezes Zarządu grupy ULTIMO powiedziała:

"Wsparcie Adventu pomogło nam stać się jednym z czołowych uczestników polskiego rynku zakupu i windykacji należności. Fundusz znacząco wsparł spółkę w pozyskiwaniu finansowania bankowego niezbędnego do zakupu portfeli wierzytelności, a tym samym w zwiększeniu wartości firmy. Dzięki rozbudowanej sieci kontaktów funduszu zyskaliśmy również dostęp do biznesowego know-how i najlepszych międzynarodowych praktyk w tej branży. Z niecierpliwością czekamy na kolejny, tym razem paneuropejski etap rozwoju naszej firmy. "

Jon H. Nordbrekken, Przewodniczący  kuest stanie się wiodącą platformą B2Holding powiedział:
 
"Chcemy stać się wiodącą platformą skupującą wierzytelności i oferującą usługi kredytowe w krajach skandynawskich i krajach Europy Środkowo-Wschodniej, tym samym aktywnie uczestnicząc w rozwiązywaniu europejskiego kryzysu zadłużenia. Szacujemy, że w bilansach europejskich banków figuruje obecnie ponad €1,5 bln przeterminowanych wierzytelności. B2Holding oferuje bankom i firmom oferującym pożyczki rozwiązania z zakresu zarządzania długiem, oparte na dostępie do znaczącego kapitału, rozległej wiedzy operacyjnej oraz wykorzystaniu zaawansowanych narzędzi analizy danych. Oczekujemy, że nasza działalność w Europie Środkowo-Wschodniej będzie się zwiększać. Nabycie spółki ULTIMO z jej silną pozycją finansową, sprawnością operacyjną i doświadczonym zespołem zarządczym pozwoli nam zwiększyć obecność w tym regionie.”

Advent International w tym roku obchodzi 20-lecie obecności w Polsce, która jest ważnym dla funduszu rynkiem. Fundusz aktywnie poszukuje nowych, atrakcyjnych inwestycji w najważniejszych dla niego sektorach, w całym regionie Europy Środkowo-Wschodniej.

Advent International


  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes