Jesteś w: Strona główna » Biznes

Zwiększenie udziału Polnord w akcjonariacie KB DOM

05.05.2015 08:53  Biznes
Zwiększenie udziału Polnord w akcjonariacie KB DOM	Polnord SA informuje, iż w wyniku dokonanych w dniach 27-29 kwietnia 2015r transakcji zwiększył swój udział w akcjonariacie Korporacji Budowlanej Dom SA (KB DOM) z 19,17% do 26,84%, umacniając swoją pozycję największego akcjonariusza Spółki. Łączna ilość nabytych przez Polnord SA akcji wyniosła 761.894 szt., z czego zdecydowana większość została przejęta na własność w ramach transakcji dokonanych poza rynkiem regulowanym.

Rosnąca pozycja Polnord SA w akcjonariacie KB DOM odzwierciedla zbliżenie relacji biznesowych obydwu firm. Obecnie KB DOM pełni funkcję Inwestora Zastępczego na sześciu projektach deweloperskich zlokalizowanych w Warszawie, Ząbkach, Olsztynie i Trójmieście, w ramach których wybudowanych zostanie ponad 1.000 mieszkań o łącznej powierzchni ok. 53.000 m2.

Rozpoczęta w 2012r współpraca pomiędzy Grupą Polnord i KB DOM zapewnia Grupie Polnord optymalizację i kontrolę kosztów realizowanych projektów deweloperskich, co pozytywnie wpływa na zyskowność prowadzonej działalności. Dodatkowo Grupa Polnord zyskała dostęp do technologii i produktów wykorzystywanych w obszarze nowoczesnego budownictwa mieszkaniowego, w szczególności coraz popularniejszej technologii prefabrykacji.

Korporacja Budowlana Dom SA jest spółką notowaną na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Grupa Kapitałowa KB DOM świadczy usługi w charakterze generalnego wykonawcy i inwestora zastępczego oraz produkuje betonowe elementy prefabrykowane. Przychody Grupy Kapitałowej KB DOM w 2014 roku wyniosły 123.989 tys. zł.


Polnord SA.

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com


Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes