Jesteś w: Strona główna » Giełda » Obligacje » Bony

Hiszpania sprzedała bony, jutro to samo zrobi Portugalia

20.03.2012 11:36  Bony
Hiszpania sprzedała bony, jutro to samo zrobi Portugalia Hiszpania sprzedała we wtorek 12- i 18-miesieczne bony skarbowe o łącznej wartości 5,05 mld EUR. Rentowności spadły w stosunku do aukcji z poprzedniego miesiąca. Nie prowokuje to jednak reakcji rynku walutowego. Podobnej reakcji nie należy też oczekiwać po publikacji wyników aukcji 13-tygodniowych greckich bonów, które powinny być znane wkrótce.

Dopiero zaplanowana na jutro aukcja bonów skarbowych Portugalii może zainteresować inwestorów. W opinii części z nich Portugalia może potrzebować kolejnego pakietu pomocowego. Ci bardziej radykalni uważają natomiast, że podąży ona ścieżką wyznaczoną przez Grecję.

Kurs EUR/USD znajduje się we wtorek pod presją sprzedających, wracając poniżej poziomu 1,32 dolara. Spadek jest reakcją na pogorszenie nastrojów na rynkach finansowych. W tym przede wszystkim na europejskich rynkach akcji, gdzie od rana trwa realizacja zysków, a indeksy tracą po ponad 1%. Kluczowe dla losów EUR/USD będą publikowane dziś dane z amerykańskiego rynku nieruchomości.

Marcin R. Kiepas
X-Trade Brokers DM S.A.

kk


  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

   → Zobacz wszystkie

Najnowsze

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda