Jesteś w: Strona główna » Giełda » Obligacje » Bony

Włochy sprzedały bony

28.12.2011 11:52  Bony
Włochy sprzedały bony Włochy sprzedały dziś półroczne bony za 9 mld EUR. Średnia rentowność spadła do 3,251% z rekordowego poziomu 6,504% w listopadzie. Była też niższa niż podczas aukcji tych bonów pod koniec października, gdy wyniosła 3,535%. Jak również niższa niż rentowność półrocznych bonów na rynku wtórnym tuż przed aukcją, gdzie kształtowała się ona na poziomie 3,38%.

Aukcja nie ma istotnego przełożenia na notowania EUR/USD. Większy wpływ z pewnością będzie miała czwartkowa aukcja włoskich obligacji. Aczkolwiek również ona nie musi stanowić istotnego impulsu dla rynku walutowego.

Kurs EUR/USD, który obecnie pozostaje w kleszczach pomiędzy ważnymi wsparciami i oporami, prawdopodobnie do końca roku pozostanie stabilny. Decyzja o tym co dalej powinna więc zapaść na początku stycznia. Podstawowym ryzykiem dla wspólnej waluty jest obniżenie ratingu dla państw strefy euro przez agencje S&P. Podstawowym czynnikiem przemawiającym za zwyżką EUR/USD jest natomiast ogromna ilość krótkich pozycji w euro.

Marcin R. Kiepas
X-Trade Brokers DM S.A

kk


  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

   → Zobacz wszystkie

Najnowsze

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda