Jesteś w: Strona główna » Biznes » Gospodarka » Budownictwo

BGKiN rozstrzygnie konkurs na tani dom

09.09.2017 03:05  Budownictwo
BGKiN rozstrzygnie konkurs na tani dom W południe w Hali Torwar w Warszawie odbędzie się rozstrzygnięcie konkursu na projekt "Wielorodzinnego domu modelowego". Konkurs zorganizował Bank Gospodarstwa Krajowego Nieruchomości. Organizatorzy zastrzegają jednak, że do realizacji może być skierowany nie tylko zwycięski projekt.

Modelowe domy mają być przyjazne lokalnej społeczności i rodzinie, a koszt ich budowy nie powinien przekroczyć 2 tysięcy złotych netto za metr kwadratowy. Dotyczy to stanu deweloperskiego. Na porzeby konkursu architekci mogli przyjąć dowolną technologię realizacji budynku. Możliwe były na przykład rozwiązania wykorzystujące częściową i pełną prefabrykację lub w inny sposób usprawniające wykonawstwo i ograniczające czasochłonność prac budowlanych.

Organizator konkursu przeznaczył na nagrody 180 tysięcy złotych. Ze względu na skalę programu Mieszkanie Plus, w ramach którego odbywa się konkurs, do dalszej realizacji będą mogły być skierowane prace , które zajęły różne miejsca i wyróżnienia w konkursie, a nie jedynie zwycięzca.

Konkurs jest elementem realizacji rządowego programu Mieszkanie Plus. Zakłada on budowę tanich i funkcjonalnych mieszkań, dostępnych dla średnio zarabiających Polaków. Polega on na wynajmie lokali z opcją dojścia do własności.

IAR
  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes