Coraz chętniej inwestujemy w mieszkania

29.11.2017 11:49  Budownictwo
Coraz chętniej inwestujemy w mieszkania
Coraz częściej kupujemy mieszkania pod wynajem. Ulokowanie oszczędności w nieruchomościach jest uważane za pewną lokatę. Większość osób, które oferują najemcom przynajmniej jedno lokum, w przyszłości planuje zainwestować w kolejne. 
 
Według danych Izby Zarządzających Funduszami i Aktywami, w poprzednim roku aż 51% inwestorów zdecydowało się na lokowanie kapitału właśnie w mieszkaniach. Nierzadko wolimy kupić kilka lokali - choćby niewielkich - niż jeden duży. Jak wskazuje raport REAS, 70% wszystkich mieszkań na wynajem to 1- i 2-pokojowe. Najczęściej nie przekraczają one powierzchni 40 metrów kwadratowych.
 
Co najważniejsze, na nowego nabywcę nie trzeba długo czekać. Niemal połowa respondentów twierdzi, że potrzebuje jedynie tygodnia na znalezienie najemcy. 94% uważa zaś, że poszukiwania nie przekroczą miesiąca. Popyt na mieszkania jest naprawdę duży - zwłaszcza w większych miastach, takich jak Wrocław, do których rokrocznie przyjeżdżają studenci i poszukujący pracy. To właśnie w stolicy Dolnego Śląska, a nie w Warszawie, najszybciej drożeją mieszkania. Sama perspektywa późniejszego sprzedania lokum wydaje się korzystna.
 
Mieszkanie kupione w celach inwestycyjnych to nie tylko możliwość zysku i bezpiecznego lokowania pieniędzy, lecz także alternatywa przyszłość: dla dzieci, wnuków czy na jesień życia. Wiele osób myśli o tym jako o źródle dodatkowego dochodu, np. na emeryturze.
 
Deweloperzy coraz częściej dostosowują się do potrzeb rynku. W ich ofercie nie brakuje mieszkań o metrażu do 50 metrów kwadratowych, nierzadko z zamkniętą kuchnią, dwiema łazienkami czy dwoma balkonami: takich, które idealnie nadają się pod wynajem na pokoje.
 
Dla przykładu, wrocławski deweloper WPBM “MÓJ DOM” S.A. wystartował na Facebooku z akcją #mieszkaniepodwynajem, w której co tydzień prezentuje jeden lokal, który potencjalnie nadaje się na zakup inwestycyjny. Atutami proponowanych nieruchomości są lokalizacja, metraż lub układ pomieszczeń. Za każdym razem prezentowany jest rzut mieszkania i jego charakterystyczne cechy. To korzystna opcja dla tych, którzy rozważają zakup inwestycyjny.
 
“MÓJ DOM” S.A
 

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes