Inwestycje budowlane - budownictwo jednorodzinne

20.07.2018 12:52  Budownictwo
Budownictwo jednorodzinne przeżywa w Polsce prawdziwy boom. Coraz więcej osób decyduje się na zakup działki poza miastem i wybudowanie własnego domu.

Taka inwestycja wiąże się z wieloma kosztami i wymaga naprawdę dobrej organizacji. Inwestora czeka szereg formalności, w tym również urzędowych. Ilość rzeczy, które wymagają sprawdzenia, może wydawać się przytłaczająca, ale należy pamiętać, że nawet jedno zaniedbanie może w przyszłości być przyczyną poważnych problemów. Jak inwestować w budowę, aby nie stracić pieniędzy i nerwów?

Co warto sprawdzić przed zakupem działki i projektu?


Wybór działki to podstawa, ponieważ od tego zależy, jaki dom będzie można zbudować. Istotne znaczenie mają dwa dokumenty – miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego oraz warunki zabudowy. W przypadku, gdy plan nie istnieje, trzeba zwrócić się do urzędu o wydanie decyzji o warunkach zabudowy. Warto przy okazji sprawdzić, czy w przyszłości w okolicy domu planowane są jakieś inwestycje i jakiego rodzaju są to inwestycje. Szczególnie uciążliwe inwestycje budowlane, mogące negatywnie wpłynąć na korzystanie z nieruchomości, to m.in. sklepy wielkopowierzchniowe, fabryki czy wysypiska śmieci. Istotnym będzie także planowany rozwój infrastruktury drogowej, czy w naszym pobliżu nie powstanie droga szybkiego ruchu, ale także czy w planach jest poprawa istniejących już form komunikacji.

Przed zakupem działki należy również dowiedzieć się, jakie są opcje jej uzbrojenia. Niekiedy nie ma możliwości podłączenia działki do sieci wodociągowej, przez co konieczne jest wybudowanie własnej studni i szamba, co znacząco zwiększa koszty inwestycji.

Jak zmniejszyć koszty eksploatacji domu?


Formalności i budowa domu to koszty, które każdy inwestor bierze pod uwagę. Jednak nie zawsze pamięta się o tym, że późniejsza eksploatacja domu również kosztuje. Z tego właśnie względu warto zadbać o zredukowanie wydatków na przykład na ogrzanie domu, pamiętając o jego odpowiednim ociepleniu.

Zastosowanie sprawdzonych i certyfikowanych materiałów to świetna inwestycja na wiele lat, dlatego warto poszukać odpowiednich dostawców. W tej roli najlepiej sprawdza się wysokiej jakości styropian, którym można znakomicie ocieplić zarówno ściany, jak i fundamenty, podłogi czy sufity. Szeroki wybór styropianu do celów budowlanych można znaleźć na stronie knauf-industries.pl. Nowoczesny materiał zapewnia doskonałą izolację termiczną, dzięki czemu koszty ogrzewania są znacznie niższe.  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes