J.Emilewicz: Półtora miliona domów wymaga termomodernizacji

19.03.2018 09:35  Budownictwo
J.Emilewicz: Półtora miliona domów wymaga termomodernizacji Około póltora milionów domów jednorodzinnych wymaga termomoderrnizacji, szacuje ministerstwo przedsiębiorczości i technologii. Szefowa resortu Jadwiga Emilewicz powiedziała w Polskim Radiu 24, że rozpoczęty program ocieplania domów w ciągu pięciu lat powinien przyczynić się do znaczącej poprawy jakości powietrza w Polsce.

Jadwiga Emilewicz zauważyła, że problem smogu związany jest z problemem ubóstwa, gdyż emisja pyłów najczęściej dotyczy domów ogrzewanych najtańszymi i najłatwiej dostępnymi materiałami opałowymi. Koszt termomodernizacji domu wielkości 130 metrów kwadrawtowych minister Jadwiga Emilewicz oszacowała na 50-70 tysięcy złotych.

Rządowy program termomodernizacji stanowi odpowiedź na na wyrok Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości, który pod koniec lutego uznał, że Polska złamała unijne przepisy odnośnie do czystości powietrza.

W piątek premier Mateusz Morawiecki powołał Piotra Woźnego na pełnomocnika ds. walki ze smogiem. Piotr Woźny ma odpowiadać za międzyresortową koordynację i realizację programu "Czyste powietrze".

IAR

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com


Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes