J.W. Construction zrealizuje centrum logistyczne w Szczecinie na ok. 80 tys. m2

03.01.2019 15:34  Budownictwo
J.W. Construction zrealizuje centrum logistyczne w Szczecinie na ok. 80 tys. m2 J.W. Construction Holding zbuduje w Szczecinie centrum logistyczne o docelowej łącznej powierzchni ok. 80 tys. m2, podała spółka. Zakończenie budowy pierwszej hali Parku Logistycznego planowane jest na koniec 2019 r.

"Bacznie obserwujemy rynek logistyczny i jego dynamiczny rozwój, dlatego zdecydowaliśmy się zdywersyfikować naszą działalność deweloperską o ten sektor" - powiedziała członek zarządu Małgorzata Ostrowska, cytowana w komunikacie.

"Obecnie wystąpiliśmy o warunki zabudowy, pozwolenia na budowę spodziewamy się na przełomie I i II kwartału 2019 r., wkrótce po jego otrzymaniu rozpoczniemy budowę pierwszej hali. W miarę sukcesów w komercjalizacji będziemy stawiać kolejne - docelowo planujemy stworzenie trzech obiektów magazynowych. Realizując je, chcemy być otwarci na rynek oraz potrzeby klienta, również lokalnego" - dodała Ostrowska.

Park będzie znajdować się w północnej części Szczecina, w rejonie ulic Druckiego-Lubeckiego i ks. Wacława Blizińskiego, w odległości 10 km od centrum miasta oraz 50 km od lotniska w Goleniowie. Atutem tej lokalizacji jest także bliskość granicy polsko-niemieckiej i dostęp do autostrady A6 prowadzącej do Berlina, podano także.

"Park Logistyczny, podobnie jak inne tego typu obiekty, zostanie skomercjalizowany przez firmy zarówno o kapitale rodzimym, jak i zagranicznym. Warto dodać, że ceny użytkowania powierzchni magazynowych w Polsce są wciąż konkurencyjne względem zachodnich stawek" - czytamy dalej.

J.W. Construction Holding to jeden z największych polskich deweloperów mieszkaniowych i generalny wykonawca większości własnych inwestycji. Aktywny także na rynku nieruchomości komercyjnych i luksusowych oraz inwestor realizujący projekty biurowe i handlowe. JWCH jest notowany na GPW od 2007 r.

ISBnews

 

Notowania JWCONSTR
  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com


Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes