Jakie mieszkania kupują wrocławianie na rynku pierwotnym?

07.05.2018 11:33  Budownictwo
Jakie mieszkania kupują wrocławianie na rynku pierwotnym?
Aż 42% wrocławian usłyszało o ofercie dewelopera od znajomego. Coraz chętniej szukamy mieszkań w okolicy, w której mieszkają nasi bliscy, aby móc częściej się spotykać. Jakie inne kryteria są dla nas istotne przy wyborze wymarzonego M?
 
Ponad połowa wrocławian kieruje się ceną

Tym, co najczęściej sprawia, że decydujemy się na konkretną inwestycję, jest cena i lokalizacja. To właśnie te dwa czynniki są wymieniane jako najważniejsze. W Badaniu preferencji i satysfakcji z zakupu mieszkania, zrealizowanym przez TNS Polska dla serwisu Otodom.pl, aż 68% respondentów wskazało na priorytet ceny, a 55% przyznało, że lokalizacja była jednym z głównych czynników wpływających na decyzję zakupową. 
 
Biorąc pod uwagę jedynie odpowiedzi tych, którzy poszukiwali mieszkania we Wrocławiu, 65% zadeklarowało, że to cena jest dla nich głównym wyznacznikiem, a 41% – lokalizacja. Niemal co trzeci ankietowany przyznał, że ważna jest dla niego także powierzchnia mieszkania, a co piąty – dogodna komunikacja miejska. 
 
Rozpocząć na nowym

W badaniu tym aż 65% wrocławian przyznało, że to właśnie mieszkania od dewelopera stanowią przedmiot ich poszukiwań. Z kolei 28% ostatecznie zdecydowało się na rynek wtórny, choć początkowo rozważało głównie oferty deweloperskie. Tym, co przekonuje nabywców, jest fakt, że mogą oni sami decydować o wystroju wnętrza (33%), bo wszystko w mieszkaniu jest nowe (40%). Zwracają uwagę nie tylko na samą estetykę budownictwa i jakość wykonania, lecz także na to, że nie będą musieli przeprowadzać remontów w najbliższym czasie. Wiedzą również, że nowsze mieszkanie będzie im łatwiej sprzedać, jeśli zajdzie w przyszłości taka potrzeba. – Jeśli kupujemy mieszkanie z rynku pierwotnego na wczesnym etapie budowy, mamy możliwość wprowadzenia zmian do projektu, na przykład w przebiegu ścian czy montażu punktów oświetlenia – podpowiada Emil Basta, pracownik wrocławskiego dewelopera WPBM „Mój Dom” S.A.
 
Krzyki i Śródmieście najpopularniejsze

Na atrakcyjność oferty duży wpływ ma również lokalizacja. Według danych z raportu największym zainteresowaniem we Wrocławiu cieszą się Krzyki (16% zapytań) i Śródmieście (10%). To okolice doskonale skomunikowane z różnymi częściami miasta. – Częstą praktyką jest sprawdzanie, ile czasu zajmuje dojazd do pracy czy szkoły z naszego przyszłego miejsca zamieszkania. Najlepiej zrobić to kilka razy, o różnych porach dnia, aby mieć pewność, że nawet w godzinach szczytu dostaniemy się tam bez trudu. Wśród kupujących popularne są właśnie te lokalizacje, blisko których znajdują się linie tramwajowe czy autobusowe. Jak pokazują statystyki, dzielnice w pobliżu centrum cieszą się największym zainteresowaniem. Widzimy to też wśród naszych klientów, którzy poszukują nie tylko dobrego dojazdu, lecz także bliskiego sąsiedztwa parków, przedszkoli i szkół – komentuje Emil Basta, pracownik wrocławskiego dewelopera WPBM „Mój Dom” S.A.

Więcej informacji w załączniku
 
WPBM „Mój Dom” S.A.

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes