M. Morawiecki: będziemy budować kolejne mieszkania

26.05.2018 13:19  Budownictwo
M. Morawiecki: będziemy budować kolejne mieszkania Specustawa mieszkaniowa, pozwalająca w uproszczony sposób uzyskiwać pozwolenia na budowę mieszkań, omijając ograniczenia planistyczne, zostanie zaprezentowana "lada dzień". Zapowiedział to minister rozwoju Jerzy Kwieciński w Białej Podlaskiej. Odbyło się tam uroczyste przekazanie kluczy lokatorom do mieszkań wybudowanych w ramach rządowego programu Mieszkanie Plus w Białej Podlaskiej. Minister Kwieciński podkreślił, że dzięki specustawie uda się znacząco zwiększyć zakres działania Mieszkania Plus.

Jerzy Kwieciński powiedział, że liczy na jej szybkie procedowanie. - Już teraz widzimy, jak ona się cieszy olbrzymim zainteresowaniem. Zostało skierowanych już ponad tysiąc różnego rodzaju wniosków - podkreślił minister rozwoju.
Premier Mateusz Morawiecki zaznaczył z kolei, że realizacja programu Mieszkanie Plus to też element tworzenia nowej rzeczywistości społecznej i gospodarczej.

Premier zwracał uwagę, że Polacy potrzebują mieszkań i że ich brak jest wciąż dużym problemem. Zapowiedział również, że rząd będzie budować mieszkania w perspektywie kolejnych lat.- Dawniej mówiło się ciasne, ale własne. Poprzez nasz program mieszkaniowy, mieszkanie nie musi być takie ciasne, ale może być własne - powiedział Mateusz Morawiecki.

W ramach Mieszkania Plus powstało w trzech blokach w Białej Podlaskiej 186 mieszkań, o powierzchni od 40 do 51 metrów kwadratowych. Lokatorzy otrzymają mieszkania w stanie deweloperskim.

IAR


  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com


Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes