Premier: kilkadziesiąt tysięcy mieszkań w przyszłym roku

12.05.2018 13:33  Budownictwo
Premier: kilkadziesiąt tysięcy mieszkań w przyszłym roku Premier Mateusz Morawiecki powiedział, że w przyszłym roku będzie w budowie kilkadziesiąt tysięcy mieszkań z programu Mieszkanie Plus. Będzie to może nawet do stu tysięcy mieszkań - dodał premier podczas spotkania z mieszkańcami Kielc.

Szef rządu podkreślił, że w ten sposób bardzo zwiększy się pula lokali oddawanych do użytku. "Porównując to do rocznej puli mieszkań, oddawanej na rynku w całej Polsce, to jest około 150 tysięcy, mówimy o zwiększeniu tej puli co najmniej o 50 procent" - powiedział premier.

Mateusz Morawiecki nie zgodził się z doniesieniami medialnymi, według których z obniżenia podatku CIT z 15 do 9 procent skorzysta tylko 10 procent firm. Powiedział, że w Polsce 460 tysięcy firm rozlicza się podatkiem CIT, a z jego obniżki skorzysta 430 tysięcy, a więc ponad 90 procent.

Premier oświadczył, że cztery filary polityki rządu to godna praca, godna płaca, mieszkanie i rodzina. Dodał, że program Rodzina 500 Plus ma sprawić, by polska rodzina była silna przez kilkadziesiąt następnych lat.

IAR


  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes