Grupa Azoty
PARTNER
SERWISU

Projekt specustawy mieszkaniowej w ciągu kilku dni trafi do konsultacji

14.03.2018 13:40  Budownictwo
Projekt specustawy mieszkaniowej w ciągu kilku dni trafi do konsultacji Rząd stawia na wsparcie wynajmu, a nie kupna mieszkań. Według zapowiedzi resortu inwestycji w najbliższych dniach do konsultacji społecznych trafi projekt specustawy mieszkaniowej.

Minister Inwestycji i Rozwoju Jerzy Kwieciński powiedział Informacyjnej Agencji Radiowej, że na wsparcie będą mogli liczyć ci, którzy wynajmują mieszkania. Powiedział, że w najbliższych dniach projekt specustawy trafi na strony Rządowego Centrum Legislacji i będzie przedmiotem konsultacji rządowych i publicznych.

Minister dodał, że trwają prace nad system dopłat do czynszów oraz powstaniem tak zwanych REIT-ów. To rodzaj funduszy inwestycyjnych, który pozwala zarabiać na wynajmie mieszkań tym, których nie stać na jednorazowe wyłożenie kilkuset tysięcy złotych.

Szef resortu inwestycji i rozwoju zapowiedział, że szczegóły tego rozwiązania zaprezentuje premier Mateusz Morawiecki, który nadzoruje program "Mieszkanie plus". Specjalne przepisy mają też przyśpieszyć budowę mieszkań w ramach programu, dzięki skróceniu czasu na uzyskanie różnych pozwoleń.

Minister Jerzy Kwieciński jest gościem Forum Europa - Ukraina, które odbywa się w Jasionce koło Rzeszowa.

IAR 

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes