Grupa Azoty
PARTNER
SERWISU

Projekt ustawy o dopłatach do wynajmu mieszkań skierowany do komisji

27.06.2018 16:03  Budownictwo
Projekt ustawy o dopłatach do wynajmu mieszkań skierowany do komisji Posłowie skierowali projekt ustawy wprowadzającej dopłaty do czynszów do komisji infrastruktury oraz komisji samorządu terytorialnego i polityki regionalnej. Dopłaty mają obowiązywać od 2019 roku.

Z programu może skorzystać do 40 procent Polaków, którzy są zbyt bogaci na mieszkania socjalne, ale zbyt biedni na zaciągnięcie kredytu. Zgodnie z założeniami w pierwszym roku funkcjonowania na ten cel trafi 200 milionów złotych. Docelowo rząd przeznaczy na dopłaty 1 miliard 200 milionów złotych.

Zgodnie z projektem ustawy, dopłaty będą udzielane, jeżeli średni dochód rodziny nie przekroczy 60 procent przeciętnego wynagrodzenia. Obecnie około 2,5 tysiąca złotych. Resort informuje, że każda dodatkowa osoba w rodzinie zwiększy próg o 30 punktów procentowych.

Dopłaty otrzymają osoby spełniające kryteria między innymi dochodowe czy majątkowe. O tym, kto skorzysta z programu, będzie decydować gmina. W zależności od zamożności i lokalizacji czynsz, który płaci rodzina, zmniejszy się od 307 do 561 złotych. Państwo ma dopłacać do czynszów przez 9 lat.

Dopłaty to jeden z elementów programu "Mieszkanie plus".

IAR


  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes