Trzy firmy zrealizują inwestycje za ok. 112 mln zł w Tarnobrzeskiej SSE

18.01.2019 15:40  Budownictwo
Trzy firmy zrealizują inwestycje za ok. 112 mln zł w Tarnobrzeskiej SSE Trzy firmy: Rol-Max, Erkado i Roztocze ZU-P otrzymały od Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Euro-Park Wisłosan decyzje o wsparciu, podała Agencja Rozwoju Przemysłu (ARP), która zarządza strefą. Nowe projekty przekroczą wartość 112 mln zł.

"Pierwszą decyzję otrzymała spółka 'Rol-Max' Wryk & Rybiński sp.j., która zajmuje się obróbką mechaniczną elementów metalowych od roku 2005. Firma wykonuje konstrukcje spawane obrabiane mechanicznie dla przemysłu maszyn budowlanych i specjalnych, m.in. wciągarki, wózki widłowe, wozy strażackie. Nowa inwestycja powstanie w powiecie stalowowolskim w miejscowościach Jastkowice i Pysznica.

Firma zamierza zatrudnić minimum 3 osoby oraz wydatkować ponad 4 mln zł na budowę nowej hali produkcyjnej i rozbudowę parku maszynowego. Planowany termin zakończenia przedsięwzięcia to 2021 r. Wdrożenie nowej inwestycji pozwoli na trwały i zrównoważony rozwój spółki poprzez znaczące zwiększenie zdolności produkcyjnej. Jest to klasyczny przykład dynamicznego rozwoju lokalnej firmy z sektora MSP" - czytamy w komunikacie.

Kolejny inwestor to duża rodzinna firma - Erkado Zbigniew Kozłowski, należąca do grona liderów w branży produkcji drzwi wewnętrznych oraz ościeżnic, zarówno w wersjach typowych, jak i na indywidualne zamówienia. Firma działa na polskim ryku od 1976 r. w powiecie kraśnickim, w gminie Gościeradów. Inwestor zamierza zwiększyć zatrudnienie o  co najmniej 10 osób, wobec ponad 500 zatrudnionych obecnie oraz ponieść wydatki inwestycyjne w kwocie 76 mln zł. Realizacja nowego projektu pozwoli umocnić pozycję firmy na rynku krajowym i zagranicznym. Firma zamierza wybudować halę produkcyjno-magazynową z zapleczem socjalno-biurowym, place manewrowe, drogi i parkingi oraz rozbudować obecne linie produkcyjne, podała także ARP.

Trzecia decyzja przypadła firmie "Roztocze" Zakład Usługowo-Produkcyjny Roman Rak. To przedsiębiorstwo z polskim kapitałem. Firma prowadzi działalność gospodarczą w Tomaszowie Lubelskim w zakresie produkcji przemysłowych systemów zamykania, m.in. zamków, zawiasów, zapięć, akcesoriów, uchwytów. Jest największym w Polsce producentem w swojej branży i jednym z czterech największych europejskich producentów zamknięć przemysłowych. Wyroby "Roztocza" mają zastosowanie w wielu branżach, m.in.  w energetyce, telekomunikacji, motoryzacji, kolejnictwie, transporcie drogowym i morskim, a także w lotnictwie i przemyśle obronnym. Firma zamierza zwiększyć zdolności produkcyjne zakładu w stosunku do aktualnego poziomu produkcji. Inwestycja sięga 32 ml zł i została podzielona na 3 etapy obejmujące budowę nowej hali produkcyjnej z zapleczem socjalnym i biurowym, wyposażenie zakładu i nabycie systemów inżynierskich. Planowany termin zakończenia inwestycji to rok 2024, czytamy w materiale.

Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. (ARP S.A.) to spółka Skarbu Państwa, działająca w ramach Grupy Polskiego Funduszu Rozwoju. Jej strategia opiera się na trzech równorzędnych filarach: innowacjach, restrukturyzacji i inwestycjach. Portfel spółek ARP S.A. obejmuje m.in. przedsiębiorstwa produkcyjne działające w sektorach: budowlanym, energetycznym, elektromaszynowym, a także w obszarze wzornictwa przemysłowego czy innowacji. ARP zarządza dwiema specjalnymi strefami ekonomicznymi: SSE Euro-Park Mielec oraz TSSE Euro-Park Wisłosan.

ISBnews


 

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com


Komentarze

   → Zobacz wszystkie

Najnowsze

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes