Victoria Dom zakontraktowała 1055 mieszkań w 2018 r., wzrost o ok. 30% r/r

03.01.2019 12:34  Budownictwo
Victoria Dom zakontraktowała 1055 mieszkań w 2018 r., wzrost o ok. 30% r/r Victoria Dom zakontraktowała w 2018 roku rekordową liczbę 1 055 mieszkań, czyli ponad 30% więcej niż rok wcześniej, podała spółka. Victoria Dom posiada cały czas duży bank ziemi, który umożliwia systematyczne wprowadzanie do oferty nowych projektów. W efekcie zarząd spodziewa się w bieżącym roku i kolejnych latach dalszego wzrostu sprzedaży.

"Firma Victoria Dom, będąca jednym z największych warszawskich deweloperów, sprzedała w 2018 roku 1 055 mieszkań. To rekordowy wynik w historii spółki. Jest on jednocześnie ponad 30% wyższy niż uzyskany w poprzednim roku, kiedy zakontraktowano 803 lokale" - czytamy w komunikacie.

W samym IV kw. minionego roku Victoria Dom podpisała z klientami 341 umów deweloperskich względem 243 sprzedanych lokali w IV kw. 2017 r., co oznacza wzrost w ujęciu rok do roku o ponad 40%, podano również.

"Miniony rok zakończyliśmy pełnym sukcesem, osiągając nowe rekordowe poziomy kontraktacji mieszkań. Potwierdza to, że nasza oferta jest bardzo dobrze dopasowana do oczekiwań i możliwości klientów. Na rynku warszawskim utrzymuje się dobra koniunktura. Klienci cały czas poszukują funkcjonalnych mieszkań w dobrych lokalizacjach i konkurencyjnych cenach. Jesteśmy bardzo dobrze przygotowani, żeby odpowiedzieć na ten popyt. Posiadamy duży bank ziemi umożliwiający systematyczne wprowadzanie do oferty nowych atrakcyjnych projektów. W efekcie spodziewamy się w bieżącym roku i kolejnych latach dalszego wzrostu sprzedaży lokali" - powiedział wiceprezes Waldemar Wasiluk, cytowany w materiale.

Rok 2018 był dla Victorii Dom również bardzo udany na rynku berlińskim, wskazano.

"Sprzedaliśmy w transakcji strukturyzowanej inwestorowi finansowemu duży projekt mieszkaniowy położony w popularnej dzielnicy Weissensee, który obejmował 216 mieszkań o powierzchni ponad 16 000 m2 PUM. Nasi niemieccy klienci indywidualni kupili również 80% mieszkań w projekcie Flatz w prestiżowej dzielnicy Prenzlauer Berg. W ciągu najbliższych kilku kwartałów bieżącego roku planujemy wprowadzenie do oferty trzech kolejnych berlińskich projektów" - podkreślił Wasiluk.

Victoria Dom jest deweloperem mieszkaniowym działającym na rynku warszawskim. W 2017 roku spółka sprzedała 808 lokali.

ISBnews

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes