Jesteś w: Strona główna » Biznes » Gospodarka » Dane makro

B.Szydło: podpisane zostanie memorandum z Danią w sprawie budowy Baltic Pipe

09.06.2017 10:02  Dane makro
B.Szydło: podpisane zostanie memorandum z Danią w sprawie budowy Baltic Pipe Polska podpisze memorandum z Danią w sprawie budowy gazociągu Baltic Pipe. Poinformowała o tym tuż przed wylotem do Danii premier Beata Szydło. Szefowa rządu przekonywała, że Baltic Pipe jest kluczową inwestycją dla bezpieczeństwa energetycznego Polski. Dziś przełomowy dzień w realizacji tej inwestycji - oceniła przy tym premier. Memorandum Beata Szydło podpisze z premierem Danii Larsem Lokke Rasmussenem.

Baltic Pipe ma umożliwić Polsce dostęp do złóż błękitnego paliwa na szelfie norweskim i transportowanie go stamtąd do Europy Środkowej. Jak poinformowała we wtorek spółka Gaz-System, gazociąg Baltic Pipe może przesyłać błękitne paliwo już w październiku 2022 roku. Taki termin wynika z harmonogramu procedury open season, która ma potwierdzić ekonomiczne uzasadnienie tego norwesko-duńsko-polskiego przedsięwzięcia. Przepustowość Baltic Pipe ma wynieść 10 miliardów metrów sześciennych.

W ramach wizyty Beaty Szydło w Danii zaplanowano też seminarium inwestycyjne współorganizowane z Konfederacją Duńskiego Przemysłu. W spotkaniu wezmą udział przedstawiciele duńskich firm z sektora żywności, IT, energetyki i zdrowia. Na zakończenie pobytu w stolicy Danii premier Beata Szydło spotka się z Polonią.

IAR

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl nk.pl blip.pl twitter.com

Komentarze

   → Zobacz wszystkie

Najnowsze

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes