Jesteś w: Strona główna » Biznes » Gospodarka » Dane makro

Słoneczna energia w wiosce Expo 2020

13.03.2017 17:18  Dane makro
Słoneczna energia w wiosce Expo 2020 Pawilony budowane na światową wystawę Expo 2020 będą zasilane energią słoneczną. Umowę w tej sprawie podpisano dzisiaj w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Energia, która zasili ponad połowę budynków, jakie powstają z okazji zaplanowanego w Dubaju Expo, będzie pochodziła z elektrowni słonecznej o mocy 400 megawatów. Firma dostarczająca energię elektryczną w Emiratach zobowiązała się położyć kable o długości ponad 45 kilometrów i wybudować infrastrukturę o wartości - w przeliczeniu - 400 milionów złotych.

W całości słoneczną energią elektryczną będzie zasilany tak zwany Pawilon Zrównoważonego Rozwoju. Będzie w nim można oglądać przykłady najnowocześniejszych rozwiązań, których celem jest złagodzenie negatywnego wpływu człowieka na środowisko, między innymi "drzewa energii". To nowoczesne mikroelektrownie wiatrowe, składające się z kilkudziesięciu turbin, które przypominają liście na stalowej konstrukcji.

W 2009 roku Zjednoczone Emiraty Arabskie były szóstym na świecie producentem dwutlenku węgla w przeliczeniu na mieszkańca. Cała energia była produkowana z nieodnawialnych źródeł energii. Strategia energetyczna zakłada, że do 2030 roku jedna czwarta zużywanej energii będzie pochodziła z ekologicznych źródeł.

Organizatorzy oczekują, że Expo 2020 przyciągnie 25 milionów odwiedzających, z czego ponad 70 procent będą stanowili goście z zagranicy.

IAR

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl nk.pl blip.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes