Właściciel marki Shoper pozyskał inwestora - V4C Poland Plus

13.05.2019 12:45  E-commerce
Właściciel marki Shoper pozyskał inwestora - V4C Poland Plus Fundusz V4C Poland Plus, zarządzany przez Value4Capital, inwestuje w firmę Dreamcommerce - dostawcę oprogramowania e-commerce w Polsce, właściciela marki Shoper, podano w komunikacie.

Dreamcommerce dzięki sprzedaży udziałów w firmie planuje kontynuować ekspansję na niezagospodarowane dotąd segmenty rynku i rozwijać zakres oferowanych usług premium dla największych sklepów, podano.

"W ramach umowy, fundusz zarządzany przez Value4Capital objął mniejszościowy pakiet akcji krakowskiej spółki. Transakcja ta nie wpłynie na bieżące działania operacyjne i strukturę Dreamcommerce. Pozwoli zaś utrzymać firmie obrany w ostatnim czasie kierunek rozwoju" - czytamy w komunikacie.

Shoper pojawił się na polskim rynku w 2005 r. Z początku założyciele firmy, Krzysztof i Rafał Krawczyk postawili na rozwiązania dla małych biznesów internetowych, pozwalając im łatwo i szybko uruchomić sprzedaż w sieci. W miarę rozwoju, firma zaczęła oferować coraz szerszy zakres usług, a od kilku lat udostępnia pakiet Shoper Premium, który jest kompleksowym zestawem narzędzi dla sklepów internetowych na zaawansowanym etapie rozwoju.  

Zobacz także: 1/3 klientów e-commerce używa e-narzędzi podczas tradycyjnych zakupów

Obecnie krakowska firma dostarcza oprogramowanie dla kilkunastu tysięcy sprzedawców (korzysta z niego 56% właścicieli sklepów internetowych w Polsce) o bardzo zróżnicowanej skali działalności, podano w materiale.

"Przeszliśmy długą drogę, ale nadal mamy ogromny apetyt na rozwój i kolejny kawałek e-commerce'owego tortu. Aby tak się stało, potrzebujemy profesjonalnego wsparcia i kapitału, dlatego zdecydowaliśmy o pozyskaniu inwestora. Dzięki jego kapitałowi, sieci kontaktów i doświadczeniu będziemy mieli szansę rozwijać się szybciej niż konkurencja, a klientom oferować usługi jeszcze bardziej innowacyjne i jeszcze wyższej jakości" - powiedział prezes Dreamcommerce Krzysztof Krawczyk, cytowany w komunikacie.

Value4Capital skupia się na inwestowaniu w spółki średniej wielkości na terenie Europy Środkowej. W ostatnich latach był współwłaścicielem home.pl.

"Obserwujemy szybkie wzrosty na polskim rynku e-commerce, choć wciąż nie jest on tak rozwinięty, jak w sąsiednich krajach. Dreamcommerce ma ogromną szansę być motorem, który pomoże Polsce dogonić czołówkę. Firma ma duże doświadczenie w tej branży, dlatego chętnie będziemy wspierali jej zarząd w przyspieszeniu tempa rozwoju, uruchamianiu nowych funkcjonalności oferowanych usług i utrzymaniu wiodącej pozycji na rynku" - skomentował partner w firmie zarządzającej Value4Capital, odpowiedzialny za transakcję Piotr Misztal, cytowany w komunikacie.

ISBnews

  Obejrzyj koniecznie materiały wideo od inwestorzy.tv:
 
BILANS, czyli podsumowanie miesiąca na rynku funduszy inwestycyjnych: III. 2019   Popytowe podejście do innowacji
 

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes