Jesteś w: Strona główna » Biznes » E-biznes » E-marketing

Liczba ofert pracy w internecie na koniec marca była taka sama jak w lutym

10.04.2017 09:07  E-marketing
Liczba ofert pracy w internecie na koniec marca była taka sama jak w lutym Liczba ofert pracy w internecie na koniec marca była mniej więcej taka sama jak miesiąc wcześniej, czyli ponad 155 tysięcy ogłoszeń. Z danych Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie oraz Biura Inwestycji i Cykli Ekonomicznych wynika, że liczba ta pozostaje na wysokim poziomie w stosunku do miesięcy poprzednich. Autorzy raportu podkreślają, że stopa bezrobocia rejestrowanego nadal spada.

Liczba ofert pracy nie zmieniła się znacząco w większości województw. W kilku regionach odnotowano nieznaczny ich wzrost. Wśród nich znalazły się województwa: podkarpackie, lubuskie, zachodniopomorskie oraz dolnośląskie. W żadnym liczba ta nie spadła.

W marcu największy wzrost nowych ofert pracy dotyczył zawodów związanych z naukami społecznymi, nieco mniejszy - z usługami. Najmniejszy wzrost dotyczył zawodów wymagających wykształcenia w naukach ścisłych i inżynieryjnych. Zapotrzebowanie na pracowników fizycznych również wzrosło, w tempie niemal dorównującym temu odnotowanemu dla nauk społecznych. Spadła natomiast liczba ofert, w których pracodawca nie umieścił wymagań dotyczących wykształcenia poszukiwanego pracownika.

IAR

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl nk.pl blip.pl twitter.com

Komentarze

   → Zobacz wszystkie

Najnowsze

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes