Jesteś w: Strona główna » Biznes » E-biznes » E-marketing

Program Partnerski Dotpay - zarabiaj na polecaniu transakcji

05.10.2016 11:12  E-marketing
Jak zarabiać w Internecie? Wokół tej kwestii narosło mnóstwo mitów. Zasady są jednak proste: należy wybierać sprawdzone programy o jasnych zasadach. Takie jak program partnerski Dotpay.

Programy partnerskie to jedna z najpopularniejszych i najskuteczniejszych form zarabiania w Internecie. Na czym polega? Najprościej schemat można określić tak: po zapisaniu się do programu na swojej stronie internetowej umieszczasz link prowadzący do strony partnera. Jeśli ktoś z odwiedzających Twoją stronę kliknie na niego, po czym w serwisie partnera dokona transakcji, otrzymasz prowizję. Co ważne – w przypadku większości programów partnerskich klient nie musi od razu podejmować decyzji o zakupie. Jeśli wróci do serwisu za kilka dni i tak otrzymasz prowizję. System zapamięta, dzięki komu klient trafił do serwisu.

Jak działa program partnerski Dotpay?

Program partnerski Dotpay podobnie jak inne programy partnerskie oparty jest o system linków afiliacyjnych. To indywidualnie wygenerowane i przypisane do Ciebie linki zawierające kod identyfikujący Ciebie jako uczestnika programu. Jeśli Twój klient (tj. przyszły sprzedawca) kliknie w link, po czym dokona rejestracji w serwisie Dotpay, Ty będziesz otrzymywał prowizję od transakcji wykonywanych przez jego kupujących.

Swoje zyski możesz śledzić na bieżąco w panelu partnera.

Dla kogo jest przeznaczony program partnerski Dotpay?

Program partnerski Dotpay jest przeznaczony dla posiadaczy stron internetowych, którzy chcieliby polecać towary i usługi, które można opłacić za pośrednictwem systemu Dotpay. To przede wszystkim serwisy oparte o systemy rezerwacji np. biletów na wydarzenia artystyczne, przeloty, przejazdy lub noclegi. System partnerski Dotpay dobrze sprawdzi się także w przypadku internetowych pasaży handlowych oraz porównywarek cen.

Duże pole do popisu mają blogerzy. Ich siłą jest zaangażowana społeczność darząca ich zaufaniem i zainteresowana produktami, które polecają. Blogrzy modowi mogą polecać swoim czytelnikom sklepy odzieżowe korzystające z płatności Dotpay, kosmetyczni – internetowe perfumerie. Blogi podróżnicze to natomiast naturalne miejsce dla reklam biur podróży.

Jak osiągnąć sukces z programem partnerskim Dotpay?

Kluczem do sukcesu w programie partnerskim Dotpay jest polecanie oferty sklepów zarejestrowanych z Twojego polecenia oraz skłonienie odbiorcy do dokonania zakupu. Jak to osiągnąć? Podstawą jest dobranie polecanych produktów do tematyki serwisu w taki sposób, by odpowiadały one zainteresowaniom czytelników. Dzięki temu możesz uzyskać wysoki wskaźnik konwersji.

Warto pamiętać, że klasyczna reklama nie cieszy się dobrą opinią. Strona naszpikowana linkami do niezliczonej oferty sklepów może więc przynieść efekty odwrotne do zamierzonych. Niezbędne jest więc znalezienie takiej formy promocji, która będzie połączeniem reklamy oraz wysokiej jakości merytorycznych materiałów. Mogą to być różnego rodzaju poradniki, rankingi i przeglądy (np. strojów na jesień, wycieczek na weekend, atrakcyjnych prezentów gwiazdkowych itp.), w które wplecione zostaną linki do ofert sklepów zarejestrowanych w Dotpay z Twojego polecenia.  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes