Jesteś w: Strona główna » Finanse Osobiste » Emerytury


Analityk. Cofnięcie reformy emerytalnej ma też pozytywne skutki

10.12.2015 15:41  Emerytury
Analityk. Cofnięcie reformy emerytalnej ma też pozytywne skutki Duże koszty dla budżetu, ale też korzyści dla niektórych osób - tak ekspert ocenia prezydencki projekt zmian w systemie emerytalnym. Według niego kobiety mogłyby przejść na emeryturę w wieku 60, a mężczyźni w wieku 65 lat.

Analityk domu inwestycyjnego Xelion, Piotr Kuczyński uważa, że obniżenie wieku emerytalnego nie jest dobrym pomysłem, ale ma też pozytywne skutki. Rozmówca IAR szacuje, że około 5 procent z 7 milionów emerytów będzie pobierać jednocześnie świadczenie i wynagrodzenie za pracę. Ekspert przypomniał, że minister w KPRM, Henryk Kowalczyk w wypowiadał się w prasie za zakazem łączenia pracy i emerytury.

Piotr Kuczyński wskazuje też, że nie wszyscy mogą pozwolić sobie na pracę do 67. roku życia. Ekspert wskazuje, że zatrudnienie w grupie powyżej 60. roku życia jest niewielkie, a on sam jeszcze przed wydłużeniem wieku emerytalnego postulował, żeby rozwiązanie nie dotyczyło tych, który są starsi niż 60 lat. Analityk przypomina jednak, że Polacy żyją coraz dłużej, a to powoduje, że będą powinni też dłużej pracować.

W środę odbyło się pierwsze czytanie prezydenckiego projektu zmian w emeryturach. Obecne przepisy zakładają stopniowe wydłużenie wieku emerytalnego do 67 lat zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn.

IAR


  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

   → Zobacz wszystkie

Najnowsze

  • PRZEZ 8 LAT REALIZOWALI PAŃSKIE MĄDROŚCI PANIE KUCZYŃSKI I CO I GÓWNO DAJ PAN STOŁKA . FACHOWIEC Z PRZYJACIÓŁKI WYCIĘTY

    ~POLAK   (11 grudnia 2015 o 06:37)   Zgłoś spam
    Oceń komentarz:
    50%

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

finanse_osobiste