Doradcy emerytalni pozostaną w oddziałach ZUS na stałe

21.12.2017 22:34  Emerytury
Doradcy emerytalni pozostaną w oddziałach ZUS na stałe Blisko 600 doradców, którzy już od 3 lipca pojawili się w oddziałach ZUS w całym kraju udziela informacji klientom i oblicza prognozowaną wysokość emerytury. Jak podkreśla minister rodziny i pracy Elżbieta Rafalska dzięki między innymi doradcom emerytalnym wdrożenie reformy obniżającej wiek emerytalny przebiegło bez zakłóceń.

Ci pracownicy wyliczają między innymi jaką wysokość świadczenia można uzyskać, przechodząc na emeryturę od razu, a jaką - jeśli przesunie się tę decyzję o kolejne miesiące lub lata. Posługują się specjalnie przygotowanym kalkulatorem emerytalnym.
Według minister Elżbiety Rafalskiej wprowadzenie do urzędów doradców emerytalnych jest dobrym przykładem dialogu społecznego z obywatelami. Minister zaznaczyła, że doradcy pozostaną w ZUS-ie na stałe.

Prezes ZUS profesor Gertruda Uścińska podkreśliła, że usługi doradców wciąż cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem klientów ZUS i obecność tych pracowników w oddziałach Zakładu należy się ubezpieczonym.

Reforma emerytalna, zgodnie z którą kobiety ponownie uzyskały prawo do przejścia na emeryturę od 60 a mężczyźni od 65 roku życia zaczęła obowiązywać od 1 października tego roku. Jest to powrót do stanu sprzed uchwalonej w 2012 roku reformy, przewidującej stopniowe podnoszenie wieku emerytalnego do 67 lat bez względu na płeć.

IAR


  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

finanse_osobiste