Jesteś w: Strona główna » Finanse Osobiste » Emerytury


E. Rafalska: emerytura to prawo a nie obowiązek

05.06.2017 11:32  Emerytury
E. Rafalska: emerytura to prawo a nie obowiązek Od 1 października zostaje przywrócony poprzedni wiek emerytalny - 60 lat dla kobiet i 65 dla mężczyzn. Minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska, podczas konferencji przypomniała, że zmianę wieku emerytalnego poprzedza kampania informacyjna. Jej celem jest zwrócenie uwagi przyszłych emerytów na zależność między wiekiem przejścia na emeryturę, a wysokością świadczenia.

"Emerytura to prawo a nie obowiązek, ale zanim skorzystasz z tego prawa, chcemy, żebyś wiedział, jakie świadczenie emerytalne otrzymasz" - powiedziała Elżbieta Rafalska.

Kampania informacyjna Zakładu Ubezpieczeń Społecznych nie zakończy się po 1 października. Od lipca liczba doradców emerytalnych pracujących w ZUS zwiększy się do 600. W internecie zostanie również udostępniony kalkulator emerytalny, który umożliwi sprawdzenie wysokości przysługującego świadczenia.

Minister Rafalska zwróciła uwagę, że według badań CBOS, obniżenie wieku emerytalnego popiera ponad 70 procent Polaków. Jak podkreślała, wzrosła świadomość, że wcześniejsze przejście na emeryturę oznacza niższe świadczenie.

IAR

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl nk.pl blip.pl twitter.com

Komentarze

   → Zobacz wszystkie

Najnowsze

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

finanse_osobiste