E. Rafalska w TVP Info: waloryzacja emerytur od marca tego roku

17.01.2018 20:56  Emerytury
E. Rafalska w TVP Info: waloryzacja emerytur od marca tego roku Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Elżbieta Rafalska zapowiedziała, że od 1 marca tego roku rozpocznie się waloryzacja emerytur. Minister, która była gościem TVPInfo, przypomniała, że w ubiegłym roku wskaźnik waloryzacji wyniósł 0,44 punktu procentowego.

Według prognoz resortu, w tym roku wskaźnik wyniesie 2,7 procent, a może być nawet wyższy. Jak zaznaczyła Elżbieta Rafalska, według wstępnych danych Głównego Urzędu Statystycznego ten wskaźnik może wynieść 2,9 punktu procentowego. "Jest to wskaźnik inflacji i 20 procent udziału we wzroście wynagrodzenia" - wyjaśniała minister rodziny. Oznacza to, że osoba, która otrzymuje na przykład emeryturę w wysokości tysiąc złotych brutto, otrzyma podwyżkę świadczenia o 27 lub 29 złotych.

Elżbieta Rafalska podkreśliła, że będzie to najwyższa waloryzacja emerytur w ciągu ostatnich pięciu lat. Według minister rodziny, waloryzacja będzie kosztowała budżet państwa blisko 5,5 miliarda złotych. Minister zapewniła, że pieniądze na cel zostały w budżecie zapewnione.

"Chcę uspokoić emerytów, rencistów i tych, którzy otrzymują świadczenie Rodzina 500plus, że budżet jest zabezpieczony"- powiedziała Elżbieta Rafalska.

IAR

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com


Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

finanse_osobiste