Jesteś w: Strona główna » Finanse Osobiste » Emerytury


Emeryci i renciści łatwiej przekażą 1 procent

27.01.2017 14:53  Emerytury
Emeryci i renciści łatwiej przekażą 1 procent Emeryci i renciści będą mogli łatwiej przekazać 1 procent podatku na organizacje pożytku publicznego. Umożliwią to zapisy w nowelizacji ustawy o podatku dochodowym, którą rozpatrzył Komitet Stały Rady Ministrów.

Pomimo braku obowiązku składania zeznania podatkowego, wielu emerytów i rencistów decyduje się na to ze względu na chęć przekazania 1 procentu podatku. Tomasz Strąk z ministerstwa finansów wyjaśnia, że po zmianie przepisów wystarczy wypełnienie formularza PIT-OP z danymi podatnika i informacją, którą organizację chce wesprzeć.

Ministerstwo finansów planuje też zmiany, które uproszczą rozliczanie się z fiskusem. Wystarczy do tego złożenie upoważnienia, na przykład za pośrednictwem konta bankowego. Dzięki temu nawet 13 milionów podatników nie będzie musiało samodzielnie wypełniać deklaracji PIT-37.

Zaproponowanymi przez resort finansów zmianami wkrótce zajmie się rząd. Resort podkreśla, że wszystkie dotychczas dostępne sposoby rozliczenia się z fiskusem pozostaną dostępne.


IAR  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

   → Zobacz wszystkie

Najnowsze

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

finanse_osobiste