Forum Funduszy Inwestycyjnych: Polacy muszą oszczędzać na emeryturę

22.06.2017 17:45  Emerytury
Forum Funduszy Inwestycyjnych: Polacy muszą oszczędzać na emeryturę Polacy muszą oszczędzać na emeryturę w ramach trzeciego filaru lub w inny sposób. Takie wnioski przedstawili eksperci podczas XII Forum Funduszy Inwestycyjnych w siedzibie Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.

Doktor Marcin Wojewódka, radca prawny i ekspert w zakresie dodatkowego zabezpieczenia emerytalnego, mówi, że środki z ZUS-u nie wystarczą na zapewnienie w przyszłości wysokiej emerytury. "Nie będziemy zadowoleni z tego co otrzymamy, dlatego oszczędzanie jest niezbędne - bez względu jak to nazwiemy. Musimy zrezygnować z części dzisiejszej konsumpcji, aby odłożyć na dodatkowe środki"- wyjaśnia.

"Inwestowanie części swoich środków na rynku kapitałowym - na przykład przez Indywidualne Konto Emerytalne, czy Pracownicze Programy Emerytalne - jest niezbędne do sfinansowania przyszłych świadczeń" - uważa Jacek Fotek, wiceprezes Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Dodaje, że inwestycja chroni również pieniądze przed inflacją w długim okresie. Wiceprezes GPW mówi, że inwestowanie w przyszłe emerytury na rynku kapitałowym ma również pozytywny wpływ na funkcjonowanie przedsiębiorstw i całej gospodarki.

Forum Funduszy Inwestycyjnych zostało zorganizowane przez Izbę Zarządzających Funduszami i Aktywami. W Polsce w funduszach inwestycyjnych na koniec kwietnia bieżącego roku zgromadzonych było ponad 275 miliardów złotych.

IAR


  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

   → Zobacz wszystkie

Najnowsze

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

finanse_osobiste