Jesteś w: Strona główna » Finanse Osobiste » Emerytury


Intensywny tydzień doradców emerytalnych ZUS

10.07.2017 16:21  Emerytury
Intensywny tydzień doradców emerytalnych ZUS Blisko 60 tysięcy klientów obsłużyli w ciągu pierwszych pięciu dni swojego działania doradcy emerytalni w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych. "Specjalna usługa doradcy emerytalnego ZUS wystartowała 3 lipca i jest skierowana przede wszystkim do osób, które będą mogły skorzystać z uprawnień emerytalnych po obniżeniu wieku emerytalnego do 60 lat dla kobiet i 65 lat dla mężczyzn, co nastąpi 1 października tego roku" - przypomina rzecznik Zakładu Wojciech Andrusiewicz.

Dodaje, że potencjalni emeryci będą mogli uzyskać od doradców pełną informację o tym, jakie są ich emerytalne perspektywy. Doradcy wyliczają, jaką wysokość świadczenia będzie można uzyskać, przechodząc na emeryturę od razu, a jaką - jeśli przesunie się tę decyzję o kolejne miesiące lub lata. ZUS przygotował do tego specjalny kalkulator emerytalny.

Na klientów czeka w całym kraju blisko 600 doradców. Najwięcej osób skorzystało z ich usług pierwszego dnia ich pracy. Było to 15 tysięcy 600 osób. Najwięcej klientów poprosiło doradcę o symulację wysokości świadczenia. Blisko 14 tysięcy osób zaś prosiło o prognozę emerytury, gdyby przedłużyli swoją aktywność zawodową.

IAR

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

   → Zobacz wszystkie

Najnowsze

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

finanse_osobiste