Jesteś w: Strona główna » Finanse Osobiste » Emerytury


Jak skutecznie zadbać o swoją przyszłość?

21.12.2015 12:45  Emerytury
Póki jesteśmy młodzi wielu z nas nie zwraca uwagi na przyszłość i jej odpowiednie zabezpieczenie. Emerytura wydaje nam się czymś abstrakcyjnym, dlatego też nie poświęcamy jej czasu wychodząc z założenia, że „jakoś to będzie”.

To poważny błąd, który sprawić może, że na starość może zabraknąć nam pieniędzy nie tylko na realizację marzeń czy planów, ale również na podstawowe potrzeby. Nie można do tego dopuścić.

By emerytura była godna.

Starzejące się społeczeństwo naszego kraju oraz częste zmiany praw dotyczących emerytury stawiają wypłatę świadczeń pod znakiem zapytania. Nie tyle samo ich istnienie, co wysokość emerytur. Według specjalistów będzie ona bardzo niska.

Można zresztą sprawdzić ją poprzez kalkulator emerytalny. Nie da się ukryć, że wyniki obliczeń rzadko kiedy wyglądają satysfakcjonująco, nawet dla osób, które odprowadzają wysokie składki.  Dlatego też co zapobiegliwsi Polacy zaczęli zastanawiać się w jaki sposób uzyskać wyższe świadczenia, które pozwolą im na dobre, dostatnie życie. Wbrew pozorom – jest to możliwe. Warto jednak zdać sobie sprawę, że jedynym sposobem, aby mieć emeryturę w odpowiedniej wysokości jest systematyczne oszczędzanie.

Oszczędzanie oszczędzaniu nierówne.

Kiedy myślimy o oszczędzaniu przed oczami stają nam produkty finansowe takie jak lokaty czy rachunki oszczędnościowe. O ile korzystanie z nich samo w sobie jest doskonałym pomysłem, o tyle w przypadku emerytur warto pomyśleć o rozwiązaniu stworzonym specjalnie pod tym kątem. Do wyboru mamy IKE czyli Indywidualne Konta Emerytalne, oraz IKZE czyli Indywidualne Konta Zabezpieczenia Emerytalnego. Korzystanie z tych rozwiązań pozwala nam min uniknąć tzw „podatku Belki” czyli w dłuższej perspektywie znacząco pomnożyć swoje oszczędności.

Indywidualne konta zabezpieczenia emerytalnego oferuje wiele firm. Min. Towarzystwo Ubezpieczeniowe Axa. Spośród ofert warto wybrać tę najkorzystniejszą, która oferuje nam skuteczne, ale jednocześnie bezpieczne pomnażanie oszczędności.

Sprawdź kalkulator emerytalny AXA: http://axa.pl/oferta-indywidualna/emerytura/indywidualne-konto-zabezpieczenia-emerytalnego/kalkulator-emerytalny-ikze/

Od kiedy oszczędzać?

Nie da się ukryć – jeśli zależy nam na zgromadzeniu odpowiednio dużego kapitału na naszą przyszłą emeryturę warto zacząć robić to jak najwcześniej. Jak pokazuje kalkulator emerytalny, jeśli oszczędzanie rozpoczniemy odpowiednio wcześnie nie będziemy musieli odkładać dużych sum, by odłożyć znaczą kwotę. Dlatego też, mimo swojego młodego wieku warto pomyśleć o emeryturze. To najprostszy, a jednocześnie najskuteczniejszy sposób na to, by mieć pewność, że na starość wystarczy nam pieniędzy nie tylko na mieszkanie, jedzenie czy leki, ale również spełnianie marzeń.  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

finanse_osobiste